FANDOM


20px-OOjs_UI_icon_info-progressive.svg.png Ten artykuł dotyczy nieformalnej grupy polującej na magów w obrębie Królestw Północy. Zobacz też: Łowcy Magów – organizacja nadzorująca niezarejestrowanych magów na terenie Cesarstwa.

Łowcy czarownic – grupa powstała podczas Polowań w celu zwalczania czarodziejów i czarodziejek niezależnie od stopnia wyszkolenia, później również polująca na heretyków, innowierców, alchemików, znachorów, nieludzi i dopplerów. Nie istnieje oficjalny dowódca Łowców, nie posiadają oni również żadnych własnych ziem[1]. Często jednak wstępują na służbę lokalnych autorytetów, w tym fundującego ich Radowida V Srogiego, hierarchy Novigradu Cyrusa Engelkinda Hemmelfarta i Kaleba Menge, dowódcy tamtejszej straży.

Po rozwiązaniu Zakonu Płonącej Róży i konfiskaty jego majątku przez Radowida V, wielu zakonników zostało łowcami czarownic.

Ekwipunek:

  • Zbroje – unikalny element ekwipunku łowców, który wyróżnia ich spośród innych formacji. Są wytrzymałe, a zarazem zapewniają swobodę ruchów;
  • Miecze – typowe, ale za to solidne miecze z Novigradu;
  • Kusze – typowe wojskowe kusze sprawiają, że są oni groźni w walce dystansowej;
  • Dwimerytowe kajdanki – unikalny element wyposażenia używany na złapanych magach i czarodziejkach, aby nie byli w stanie rzucać zaklęć;
  • Bomby dwimerytowe – planowane we wcześniejszej wersji gry. Łowcy mieli ich używać, aby uniemożliwić swoim wrogom używanie magii. Ostatecznie nie zostały wprowadzone.

Znani członkowie:

Ciekawostki

  • W grze dostępne są dwie zbroje tej organizacji, które Geralt może nosić. Zbroja Egzekutora Wiecznego Ognia (w Kaer Morhen w zadaniu "Wiedźmińska kuźnia") i Zbroja Łowców Czarownic (nagroda od Yoany w Velen).
  • Łowcy Czarownic mieli się pojawić na kartach talii Gwinta.
  • We wcześniejszej wersji Wiedźmina 3 mieli używać bomb dwimerytowych, by blokować znaki Geralta.

Galeria

Linki zewnętrzne

Gwent icon Zobacz w samodzielnej wersji GWINTA kartę Łowcy Czarownic.

Przypisy

  1. 1,0 1,1 Miecz na czarownice
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.