Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki

Świadek – zadanie główne w grze komputerowej Wiedźmin. Geralt stara się w nim przesłuchać więźnia z Salamandry.

Opis zadania[]

Zadanie rozpoczyna się automatycznie po pierwszej rozmowie z Raymondem w zadaniu Tajemnice Wyzimy. W czasie pierwszego spotkania z Geraltem, detektyw Raymond Maarloeve powie mu, że straż miejska zatrzymała niedawno członka Salamandry, z którym Raymond bezskutecznie próbował się skontaktować. Detektyw poprosi Geralta by w ramach ich śledztwa spróbował dotrzeć do tego więźnia i wydobyć od niego informacje o jego organizacji.

Poszukiwanie więźnia należy zacząć od rozmowy z przebywającym w loszku Siemką (Vincent Meis odmówi udzielenia wiedźminowi jakichkolwiek informacji). Klawisz zgodzi się opowiedzieć Geraltowi o więźniu, jeśli ten dostarczy mu fisstech. Narkotyk można znaleźć w zwłokach Salamander przebywających nocą w Wyzimie Klasztornej, kupić u Colemana (jeśli żyje) lub wyprodukować samemu (potrzebna jest do tego bardzo dobra baza alchemiczna do eliksirów oraz 3 substancje zawierające hydragenum, 1 zawierającą quebrith i 1 zawierającą vermilion). Po przyniesieniu fisstechu, Siemko powie, że więzień został przeniesiony do Szpitala Lebiody. Gdy Geralt tam się uda, zastanie więźnia pilnowanego przez dwóch strażników, którzy za niewielką łapówkę pozwolą mu porozmawiać z więźniem w nocy. Niestety jedynym zrozumiałym słowem jakie wypowie mężczyzna będzie „Kalkstein”. Tuż po tej próbie rozmowy więzień przestanie mówić, a szpital zaatakują bandyci Baraniny, których trzeba będzie pokonać. Te wydarzenia sprawią, że wiedźmin zacznie podejrzewać Kalksteina i Baraninę o współpracę z Salamandrą (rozpoczną one zadanie Podejrzany: Baranina, a także Podejrzany: Kalkstein o ile nie rozpoczęliśmy go wcześniej). Po walce z bandytami należy powrócić do Raymonda i opowiedzieć mu o tym, czego się dowiedzieliśmy. Spotkanie z detektywem zakończy zadanie.

Punkty doświadczenia[]

  • 500 po rozmowie z Siemkiem
  • 500 po rozmowie z więźniem
  • 3000 po ukończeniu zadania

Uwagi[]

  • Jeśli przed ostatnim spotkaniem z Raymondem, Geralt przekazał Kalksteinowi informacje z ksiąg z zadania Tajemnicza wieża, Geralt zastanie detektywa walczącego z bandytami z Salamandry.
Advertisement