Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki

Aerondight – miecz srebrny występujący w grze Wiedźmin, Wiedźmin 2: Zabójcy Królów oraz Wiedźmin 3: Krew i Wino.

Wiedźmin[]

Przed Geraltem należał do wielkiego bohatera i przez wieki przeleżał w głębinach. W akcie IV po wykonaniu zadań Kręgi na wodzie i W pełnym słońcu Wiedźmin udał się do Pani Jeziora, a ta pasuje Geralta na rycerza za pomocą miecza Aerondight i wręczy mu ten oręż, odchodząc w głębiny.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów[]

Miecz pojawi się w grze jeśli gracz zaimportował zapis z poprzedniej części gry, gdzie miał go na plecach po zabiciu Wielkiego Mistrza Zakonu Płonącej Róży, Jakuba de Aldersberga.

Wiedźmin 3: Krew i Wino[]

Miecz pojawia się także w Krew i Wino, gdzie Geralt otrzymał go od Pani Jeziora po pokonaniu opiekującego się nim pustelnika. Cechą specjalną miecza w tej wersji jest przyrost zadawanych obrażeń maksymalnych – obwarowany warunkiem zabicia przeciwnika po naładowaniu miecza. W trakcie walki wśród informacji statusowych pojawia się licznik, który kolejnymi ciosami musimy doprowadzić do maksimum (10) – w tym momencie miecz jest naładowany, a zabicie przeciwnika naładowanym mieczem powoduje trwały przyrost 2 punktów obrażeń (rozładowując przy tym miecz). Każdy punkt naładowania miecza zwiększa o 10% szansę na cios krytyczny, przy pełnym naładowaniu szansa wynosi 100%. Zranienie Geralta wiąże się z utratą do nawet 7 punktów naładowania miecza. Poziom naładowania miecza spada także z czasem. Maksymalna ilość dodatkowych punktów obrażeń możliwych do zdobycia w ten sposób rośnie wraz z poziomem postaci.

Ciekawostki[]

  • Według arturiańskich legend, miecz Aerondight był własnością rycerza Lancelota.
  • Mimo, że miecz dostajemy od Pani Jeziora, miecz ma znak Wiedźmińskiej szkoły cechu Wilka, jak większość mieczy srebrnych w grze. Możliwe jest, że poprzednim bohaterem, do którego należał ten miecz był Kruk, gdyż sam prawdopodobnie był wiedźminem, a w grze dostępny jest tylko (prawdopodobnie) jego miecz stalowy (stop z Meteorytu).
  • Taką samą nazwę posiada pojazd w Cyberpunk 2077

Galeria[]

Advertisement