Aerondight – miecz srebrny występujący w grze Wiedźmin, Wiedźmin 2: Zabójcy Królów oraz Wiedźmin 3: Krew i Wino.

Wiedźmin

Przed Geraltem należał do wielkiego bohatera i przez wieki przeleżał w głębinach. W akcie IV po wykonaniu zadań Kręgi na wodzie i W pełnym słońcu Wiedźmin udał się do Pani Jeziora, a ta pasuje Geralta na rycerza za pomocą miecza Aerondight i wręczy mu ten oręż, odchodząc w głębiny.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Miecz pojawi się w grze jeśli gracz zaimportował zapis z poprzedniej części gry, gdzie miał go na plecach po zabiciu Wielkiego Mistrza Zakonu Płonącej Róży, Jakuba de Aldersberga.

Wiedźmin 3: Krew i Wino

Miecz pojawia się także w Krew i Wino, gdzie Geralt otrzymał go od Pani Jeziora po pokonaniu opiekującego się nim pustelnika. Cechą specjalną miecza w tej wersji jest przyrost zadawanych obrażeń maksymalnych – obwarowany warunkiem zabicia przeciwnika po naładowaniu miecza. W trakcie walki wśród informacji statusowych pojawia się licznik, który kolejnymi ciosami musimy doprowadzić do maksimum (10) – w tym momencie miecz jest naładowany, a zabicie przeciwnika naładowanym mieczem powoduje trwały przyrost 2 punktów obrażeń (rozładowując przy tym miecz). Miecz w stanie pełnego naładowania zadaje tylko ciosy krytyczne. Zranienie Geralta wiąże się z utratą do nawet 7 punktów naładowania miecza. Poziom naładowania miecza spada także z czasem. Maksymalna ilość dodatkowych punktów obrażeń możliwych do zdobycia w ten sposób rośnie wraz z poziomem postaci.

Ciekawostki

  • Jak powiedziała Pani Jeziora, Geralt ma przy pomocy Aerondighta „wypełnić swój los” i „zakończyć misję”. Może to oznaczać, że mając go przy sobie odzyska on pamięć i ureguluje swój dług wobec Yennefer i Eredina podczas akcji gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Nie ma jednak możliwości jego importu, za to można znaleźć odpowiednik tego miecza, Maugrim, o prawie identycznym wyglądzie.
  • Po naostrzeniu Aerondighta miałem diamentowym premia do obrażeń wynosi tyle samo, co niczym nie ulepszone Księżycowe Ostrze (100%). Mało tego – jest nawet lepsza, gdyż Ostrze nie zawiera oprócz premii do obrażeń żadnych innych bonusów.
  • Według arturiańskich legend, miecz Aerondight był własnością rycerza Lancelota.
  • Mimo, że miecz dostajemy od Pani Jeziora, miecz ma znak Wiedźmińskiej szkoły cechu Wilka, jak większość mieczy srebrnych w grze. Możliwe jest, że poprzednim bohaterem, do którego należał ten miecz był Kruk, gdyż sam prawdopodobnie był wiedźminem, a w grze dostępny jest tylko (prawdopodobnie) jego miecz stalowy (stop z Meteorytu).

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.