FANDOM


Aki – syn jarla z klanu Brokvar, młodszy brat Udalryka.

Przed akcją gry

Wbrew rodowej tradycji to jemu ojciec przekazał miecz Brokvar. Udalryk głośno sprzeciwił się woli ojca i za karę siedział przez trzy dni po pas w wodzie przykuty do pala. Potem, aby pogodzić braci, wysłano ich na wspólny połów. Rozpętał się sztorm, a łódkę zniosło pod Igłę Ululi na zachodnim krańcu wyspy Spikeroog, gdzie często trafiają się zdradzieckie wiry. Aki wpadł do wody i utonął.

Udalryk utrzymywał, że był zajęty trzymaniem żagli i nie słyszał wołania brata o pomoc. Wielu ludzi na wyspie nie wierzyło w wersję jarla i twierdziło, że Udalryk chciał pozbyć się w ten sposób Akiego.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Po śmierci Akiego Udalryk obarczał się winą do tego stopnia, że przywiązał się do niego potężny demon – Him, którego wpływ jarl brał za głos bogów. Cerys podejrzewała, że przemawiający bogowie są w rzeczywistości duchem Akiego, który chce odzyskać rodowy miecz. Dlatego z pomocą Geralta zdobyła miecz, a wiedźmin odnalazł szkielet nieżyjącego brata na dnie oceanu. Według relacji Udalryka Aki podczas nieszczęśliwego rejsu miał na sobie pierścień, który powinien przetrwać tyle lat i po którym Geralt mógłby rozpoznać szczątki brata. Wbrew oczekiwaniom złożenie miecza przy Akim nie pomogło. Him obwinił Udalryka, że nie popłynął osobiście błagać o przebaczenie i domagał się kolejnej ofiary – wydłubania oka. Jarl, wierząc, że przemawiają do niego bogowie, podporządkował się i pozbawił się lewego oka.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.