Ikona info.svg Ten artykuł dotyczy postaci z gry Wiedźmin. Zobacz też: inne znaczenia tego słowa.

Nadchodzi Czas Białego Zimna i Białego Światła, Czas Szaleństwa i Czas Pogardy, Tedd Deireadh, Czas Końca. Świat umrze wśród mrozu, a odrodzi się wraz z nowym słońcem. Odrodzi się ze Starszej Krwi, z Hen Ichaer, z zasianego ziarna. Ziarna, które nie wykiełkuje, lecz wybuchnie plomieniem.Alvin do Geralta i ShaniProroctwo Ithlinne[1]

Alvin w grze Wiedźmin

Alvin – silne Źródło, sierota, jeden z głównych bohaterów gry Wiedźmin.

Pierwszy raz Alvina spotykamy, gdy jego opiekunka ginie na obrzeżach Wyzimy zabita przez barghesty. Po doznanym szoku dziecko wygłasza przepowiednię Itliny. Po długim przechodzeniu z rąk do rąk i kilkakrotnym porwaniu przez Salamandrę chłopiec pojawia się w wiosce Odmęty, gdzie zajmuje się nim Alina.

Po jej śmierci podąża za Geraltem. Wichry losu rzuciły go wprost w środek konfliktu politycznego. Chłopaka uwięziono w okupowanej przez elfy wiosce. W trakcie obławy wioski przez Zakon Płonącej Róży malec teleportuje się i słuch o nim ginie.

Spekulacje na temat Alvina

Istnieją liczne przesłanki wskazujące na to, że chłopiec przeniósł się w czasie, zmienił imię na Jakub de Aldersberg, przekształcając Zakon Białej Róży w Zakon Płonącej Róży i stając się jego Wielkim Mistrzem:

 • Wskazują na to wypowiedzi samego Wielkiego Mistrza, odzwierciedlające rady, które Geralt udzielał Alvinowi,
 • Jakub posiadał znoszony Amulet z Dwimerytu, bardzo podobny do tego, który Geralt podarował Alvinowi, jednakże ten należący do Jakuba był zbyt wyświechtany by mieć całkowitą pewność, że jest to ten sam amulet.
 • Kiedy Alvin wyraża chęć na zostanie wiedźminem, Geralt namawia go na zostanie rycerzem. Chłopak odpowiada, że zostanie wiedźmino-rycerzem. Po rozmowie z Zygfrydem dowiadujemy się, że nawet wiedźmini mogą wstąpić do zakonu.
 • Sam Geralt, wraz z Jaskrem, zastanawiali się czy Alvin to Jakub. Niestety oboje dochodzą do wniosku, że nigdy do końca nie będą mieć pewności.
 • W Odmętach bawiąc się w ,,Zabij Elfa" zawsze bawił się jako Wielki Mistrz
 • W Wiedźminie 2, w Bindudze spotykamy małego chłopca o imieniu Alvin. Jest to postać niepowiązana z żadnym zadaniem.
 • Ostatni raz w grze Alvin teleportuje się przez stres wywołany przez porwanie przez elfy, a potem próbę wyzwolenia zakładników (przez ludzi). Prawdopodobnie z tego powodu tak nienawidzi nieludzi.
 • W Akcie V, na cmentarzu na bagnach, Jakub de Aldersberg mówi Geraltowi, że są kwita, choć wiedźmin nie spotkał go wcześniej w grze.
 • Jeśli w Epilogu oddamy jego duszę Królowi Dzikiego Gonu, ten wyjawi nam to, że znaliśmy wcześniej de Aldersberga, tyle że pod innym imieniem.

Ciekawostki

 • Ze względu na umiejętności i cechy charakterystyczne wyglądu można spekulować, że Alvin był spokrewniony z Ciri, potomkinią Muriel.
 • Nigdzie nie jest napisane, że Źródła to tylko Starsza Krew. Źródłem genu Hen Ichaer może być tylko kobieta, u której gen ten może się uaktywnić, lecz nie musi. Mężczyźni mogą być tylko "nosicielami" genu. Alvin jest Źródłem, jednak nie jest Hen Ichaer.

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.