FANDOM


Alzur – potężny czarodziej pochodzący z Mariboru, twórca wielu zaklęć, np. Podwójnego Krzyża Alzura, Tarczy Alzura czy Pioruna Alzura.

Biografia

Alzur miał głos jak dzwon i dykcję oratora. Skutkiem nieudanej próby wywołania Pioruna Alzura było Niszczące Gradobicie Merigold. Był mistrzem hybrydyzacji, mutowania i modyfikowania genetycznego. Dał życie wielu potworom, z których kilka nadal krąży po świecie, a jeden z nich, ogromny wij, zmasakrował go i zrujnował pół Mariboru. Alzur jest uważany, wraz ze swoim mistrzem, Cosimo Malaspiną, za twórcę pierwszych wiedźminów. Był nauczycielem Idarrana z Ulivo. Wraz z Malaspiną i Idarranem pracował nad zmianą zwykłego człowieka w tytana, o niewyobrażalnej sile, wytrzymałości, długowieczności i odporności na choroby. Nawet jeśli im się to udało, to sekret swych hybryd zabrali do grobu.

Wiedźmin

Od Abigail dowiadujemy się że pracował nad teorią magii ale też wiele podróżował, natknął się kiedyś na istotę prawie całkowicie odporną na zaklęcia. Potwór miał lwie ciało z ludzką głową. W późniejszych badaniach Alzur odkrył że istoty tego pokroju tracą połowę swojej mocy gdy rozwiąże się zadaną przez istotę zagadkę, mag miał do nich dryg.

Ciekawostki

  • Według gry Wiedźmin Alzur mieszkał przez pewien okres na bagnach nieopodal Wyzimy. Zakochał się w pewnej kobiecie dla której niemal oszalał.
  • Wraz z dwoma konfraterami (Malaspiną i Idarranem) wytworzył wiele niebezpiecznych hybryd. Specjalizował się w genetyce.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.