Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki

Anais la Valette – córka Marii Luizy La Valette i Foltesta, króla Temerii. Siostra Bussy'iego i przyrodnia siostra Arjana oraz Addy Białej. Po zamachu na jej ojca i zagadkowej śmierci brata zostaje jedyną z ważniejszych pretendentów do tronu Temerii.

Nie występuje w Sadze, została wspomniana przez Andrzeja Sapkowskiego w opisie króla Foltesta zamieszczonym w spisie władców Temerii na dawnej oficjalnej stronie autora.

W grze Wiedźmin 2

Po zagadkowej śmierci brata Anais zostaje uprowadzona przez nieznanego sprawcę.

Maria Luiza (lub Arjan) zwraca się do Radowida z prośbą o pomoc. Władca zgadza się, lecz po odkryciu, że za sprawą stoi Detmold okazuje się, że ma związane ręce. Jedynym ratunkiem dla przyszłej władczyni Temerii okazują się Vernon Roche i Geralt. A sama Anais staje się ważną kartą przetargową w spotkaniu w Loc Muinne.

Geralt pomaga Roche'owi znaleźć Anais (Kość z Kości)

Geralt pozwala Roche'owi by oddał Anais Radowidowi
Adda Biała nie żyje
Radowid planuje ożenić się z Anais, gdy ta osiągnie odpowiedni wiek i tym samym połączyć dwa królestwa.
Adda Biała żyje
Radowid obiecuje zaopiekować się Anais do czasu gdy dziewczynka nie osiągnie odpowiedniego wieku.
Geralt przekonuje Roche'a by oddał Anais Natalisowi
Jan Natalis dalej pełni rolę interrexa, a Anais zostaje żywym symbolem zjednoczonej Temerii. Dziewczynka najprawdopodobniej zasiądzie na temerskim tronie po osiągnięciu odpowiedniego wieku.
Po oddaniu dziewczynki Natalisowi, ów żołnierz próbował uspokoić ją dając jej lalkę. Anais odmawia podarunku, żądając broni dzięki której mogłaby pomścić swojego ojca. Roche w odpowiedzi wręcza jej swój najlepszy sztylet obiecując, że gdy wróci, to nauczy ją samoobrony.

Geralt ratuje Triss Merigold (Gdzie jest Triss Merigold?)

Vernon zmuszony jest ratować Anais na własną rękę, co skutkuje ucieczką Detmolda i wyjęciem Roche'a spod prawa. Po namowie Triss, kapitan Niebieskich Pasów postanawia ukryć się wraz z córką Foltesta i oczekiwać na dogodniejsze dla ich obu czasy.

Linki zewnętrzne

Galeria

Przypisy

  1. zależnie od wyborów gracza
Advertisement