Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki

Dziewczyna znowu pociągnęła nosem, pochyliła głowę, wytrzeszczyła na Geralta wielkie oczy. Orzechowe, nie zielone. Potem potrząsnęła nieporządną grzywą jaśniutkich jak słoma włosów, nieposłusznymi pasemkami spadających na brwi.Geralt podczas wizyty u Fulko Artevelde[1]

Angoulêmecintryjka z bogatego rodu, członkini hanzy Słowika, ujęta przez Fulko Artevelde i wykorzystana jako świadek koronny w śledztwie mającym przyczynić się do ujęcia Słowika, członkini kompanii Geralta.

Charakterystyka

Angoulême miała orzechowe oczy i jasnoblond włosy. Bardzo przypominała Geraltowi Cirillę.

Biografia

Wyparto ją z rodziny, ponieważ była dzieckiem zrodzonym z mezaliansu i przekazano na wychowanie dalekim powinowatym, którzy zapewnili jej podstawowe wykształcenie.

Po wybuchu wojny z Nilfgaardem, w wieku 15 lat została oddana do przytułku, z którego uciekła w towarzystwie pięciu chłopaków i dziewczyny. Utworzyli hanzę. Schwytali ją knechci pana Fulka.

Podczas przesłuchania Angoulême spotkała Geralta, który w zamian za współpracę z Fulko, wymusił na prefekcie uwolnienie dziewczyny. Angoulême przyłączyła się do wiedźmińskiej kompanii i wraz z nimi wyruszyła na poszukiwanie Ciri.

Zginęła od rany zadanej sulicą w udo, broniąc Ciri w cytadeli Stygga.

Ciekawostki

  • Miała zwyczaj nazywać Milvę „ciotką”, a Regisa „wujkiem”.
  • Kot Morski to stary polski herb. W średniowieczu przedstawiał on małpkę koczkodana, nazywaną przez żeglarzy którzy ją przygarniali Meerkatze – morskim kotem. W XVI wieku jednak heraldycy nie byli już dłużej świadomi pochodzenia herbu i zaczęli rysować go jako prawdziwego kota. Hasło „kot morski” pojawia się również w „Manuskrypcie znalezionym w smoczej jaskini” Andrzeja Sapkowskiego, gdzie jest on opisany jako koczkodan, małpka o paskudnych obyczajach.

Przypisy

Advertisement