Wiedźmin Wiki
Wiedźmin Wiki

Awantura o wino: Nieczysta grazadanie poboczne w grze komputerowej Wiedźmin 3: Krew i Wino. Geralt stara się w nim ustalić kto powodował problemy w winnicach Vermentino i Coronata.

UWAGA: Jeśli chcemy ukończyć zadania z cyklu Awantura o wino w najbardziej pomyślny sposób musimy wykonać to zadanie przed ukończeniem Awantury o wino: Coronata i Awantury o wino: Vermentino!

Przebieg zadania

Zadanie rozpocznie się po przeczytaniu pisma na eleganckim papierze listowym i rozkazów na eleganckim papierze listowym (dokumenty znajdują się w strzeżonych skarbach w północnym Toussaint, można je znaleźć w trakcie zadań pobocznych Awantura o wino: Coronata i Awantura o wino: Vermentino). Zadanie rozpocznie się niezależnie od tego czy przeczytaliśmy listy w trakcie wykonywania zadań z cyklu „Awantura o wino” czy zrobiliśmy to przed ich rozpoczęciem.

W czasie rozwiązywania problemów winnic Coronata i Vermentino Geralt natknie się na dokumenty świadczące o tym, że za kłopotami tych winnic stał ktoś trzeci. Z pism będzie wynikać, że w okolicy Tesham Mutny mieści się wylęgarnia archesporów. Wiedźmin postanowi się tam udać. Po przybyciu na miejsce należy wejść do piwnicy budynku i otworzyć drzwi znalezionym wcześniej ciężkim mosiężnym kluczem. W podziemiach będzie znajdował się archespor o poziomie 42. Wygląd pomieszczenia będzie zależał od tego czy wcześniej rozpoczęliśmy zadanie Awantura o wino: Belgaard. Jeśli nie, to w składzie będą znajdować się sadzonki archesporów i arkusz inwentaryzacyjny, z którego będzie wynikać, że wcześniej wspomniane winnice sabotował właściciel Belgaardu, hrabia Vladimir Crespi. Jeśli tak, to w piwnicy będzie mieścić się tylko ciało człowieka zabitego przez archespora. W jego zwłokach będzie znajdować się fragment listu, z którego będzie wynikać że sabotażyści zatarli za sobą ślady, uniemożliwiając wykrycie sprawcy problemów. W pierwszym przypadku Geralt postanowi powiadomić o tożsamości sabotażysty urzędnika Prokuratorii Generalnej.

Zadanie zakończy się po przeczytaniu dokumentu (jeśli wykonaliśmy je przed ukończeniem Awantury o wino lub po rozpoczęciu Awantury o wino: Belgaard) lub po zdaniu relacji ze śledztwa urzędnikowi Prokuratorii Generalnej (w pozostałych przypadkach).

Punkty doświadczenia

Jeśli wykonaliśmy zadanie przed rozpoczęciem Awantury o wino: Belgaard:

  • 100 po spaleniu sadzonek archesporów
  • 250 po przeczytaniu arkusza inwentaryzacyjnego

Jeśli wykonaliśmy zadanie przed rozpoczęciem wykonywania Awantury o wino, to po rozmowie z urzędnikiem otrzymamy dodatkowe 250 Doświadczenie.