FANDOM


Bazyliszek srebrzysty, zwany także Regulus Platinum – jeden z gatunków bazyliszków występujący w grze Wiedźmin 3: Krew i Wino. Ostatnią znaną przedstawicielką gatunku jest Jokasta.

Wiedźmin 3: Krew i Wino

Obecnie gatunek na wymarciu. Głównym pożywieniem bazyliszków srebrzystych są sarny, żyjące w lasach bukowych. Wraz z procesem karczowania takowych populacja saren zaczęła maleć, a w efekcie także bazyliszków. Jego łuski mają charakterystyczny biało-srebrny odcień. Są także cieńsze niż u zwykłego bazyliszka, dzięki czemu potwór jest bardziej podatny na działania ognia, którego się boi. Potwór atakuje za pomocą swojego jadu i śliny, co sprawia że w walce z nim przydatny jest eliksir Wilga. Są one bardziej trujące i toksyczne niż u normalnego bazyliszka.

Ciekawostki

  • Istnieje legenda głosząca, że wieki temu przodek hrabiego Boriesa di Salvaress został uratowany z pożaru przez samicę srebrzystego bazyliszka, która następnie zabrała go do gniazda i wykarmiła jak własne młode. Od tego czasu bazyliszek srebrzysty jest symbolem rodu di Salvaress.

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA o ile nie wspomniano inaczej.