Teraz zaś, na tronie, na podwyższeniu, w sobolowym kołpaku, z berłem w ręku, król Belohun udzielał audiencji. Majestatyczny niczym żuk gnojarz na krowiej kupie.O Belohunie[1]

Belohun I – drugi król Kerack, wstąpił na tron przed 1225 rokiem.

Belohun urodził się jako syn pierwszego króla Kerack, Osmyka. Miał sześciu synów oraz osiem córek, licząc także z bękartami.

Wygląd i zachowanie

Król Belohun był kościsty, żylasty i nie imponował wzrostem. Na audiencji udzielanej Lytcie Neyd nosił na głowie sobolowy kołpak i miał w ręku berło. Robił wszystko, aby jak najdłużej utrzymać się przy władzy. Udawało mu się to przez ponad 20 lat.

Historia

Akcja Sezonu Burz

Belohun pojawił się pierwszy raz podczas audiencji, której udzielił Lytcie Neyd. Miał do niej pretensje za sprzedawanie mieszkankom Kerack środków zapobiegających ciąży oraz przeprowadzanie aborcji. Uważał, że działalność ta zmniejsza przywiązanie kobiet do mężów i domów, zwiększając tym samym niepokoje społeczne. Ostatecznie doszedł do porozumienia z magiczką, która obiecała nie oferować swoich usług jego młodej wybrance.

Utrzymanie tronu

Od samego początku Belohun pracował nad tym, żeby zdobyć i utrzymać tron Kerack. Każdy z jego czterech starszych braci zrzekł się tronu, więc władza przypadła jemu. Panował ponad 20 lat. Belohun robił wszystko, aby nie stracić pozycji i nie przekazać władzy żadnemu z synów - nie mianował swojego następcy, a najstarszego syna wygnał z Kerack wiele lat wcześniej, bez procesu. Postanowił pozbyć się również Egmunda i Xandera, których na uroczystości królewskich godów w 1245 r. oskarżył o spiskowanie przeciw królowi. Mieli oni zostać wywiezieni z Kerack na Acherontii - statku najemników. Plany Belohuna spełzły jednak na niczym.

Spisek i śmierć

Ildiko Breckl, jego młoda wybranka, brała udział w spisku przeciwko królowi, mający na celu zdetronizowanie ówczesnego władcy Kerack i wstąpienie na tron Viraxasa, sama Breckl miała zostać królową. Namówiła króla na wynajęcie Acherontii, której załoga w rzeczywistości była posłuszna jego najstarszemu synowi. Podarowała Belohunowi zaklęty medalion z delfinem nageant, który zacisnął się na szyi władcy i doprowadził do jego uduszenia. Niezwłocznie po śmierci ojca Viraxas przejął władzę.

Ciekawostki

  • Wygnał swojego najstarszego syna bez sądu po to, by zatrzymać władzę.
  • Został zabity przez naszyjnik z rodowym herbem.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.