FANDOM


Dane z książek Sapkowskiego

Ryży nie był głupcem i umiał uczyć się na błędach. Uśmierzył buńczucznych generałów domagających się krucjaty, nie dał ucha kupcom żądającym głodowej blokady, ugłaskał Bendę z Kaedwen, żądnego krwi i zemsty za zagładę swej elitarnej jednostki. Ryży zainicjował rokowania

Wieża Jaskółki

Redańska eskadra wpłynęła do Zatoki Praksedy i skierowała się ku kovirskiemu wybrzeżu. Z pokładu flagowego okrętu "Alata" Radowid Ryży, Benda z Kaedwen i towarzyszący im w roli mediatora hierarcha Novigradu ze zdumieniem przyglądali się wybiegającym w morze falochronom, nad którymi wznosiły się mury i krępe basteje fortecy strzegącej dostępu do miasta Pont Vanis.

Wieża Jaskółki

Kochany dziadku, uśmiechnęła się do Bendy Gemma. (...) Gemma (...), jak się okazało, wiodła swój ród od zbiegłej z Kaedwen buntowniczej Aideen, w żyłach której płynęła krew królów z Ard Carraigh.

Wieża Jaskółki

Dane z rodowodu Cirilli

ELEN nie miała z łajdakiem CORBETTEM lekkiego życia. Jej ojciec, król Benda, rozwścieczony traktamentem, jaki spotykał córkę w Cintrze, chciał zabrać ją z powrotem do Ard Carraigh nawet ryzykując konflikt i zerwanie stosunków dyplomatycznych, ale ELEN zaprotestowała. Szło jej wówczas nie o siebie, ale o syna, DAGORADA, który bez niej byłby niepewny losu na rozpustnym i niebezpiecznym dworze.

Genealogie
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.