FANDOM


Dane z gry Wiedźmin

Vesemir wspomniał o wiedźminie, który opuścił Kaer Morhen jeszcze przed moim przybyciem. Wiedźmin ten nazywa się Berengar.


Berengar pojawił się na Podgrodziu przed moim przybyciem. Przyjął od mieszkańców zlecenie na zabicie Bestii, a potem zniknął. Czyżby obleciał go strach?

Dowiedziałem się, że Berengar miał do czynienia z Salamandrą. Nie wiem, czy współpracował z organizacją, czy też był jej wrogiem.

Berengar znów wyprzedził mnie o krok. Gościł w Wyzimie, gdzie został wynajęty przez alchemika Kalksteina. Podobnie jak ja.

Wiedźmin Berengar zginął.

Pogłoski o śmierci Berengara były przesadzone. Wiedźmin współpracuje z Salamandrą i na zlecenie Magistra ruszył na poszukiwania Alvina.

W wiosce Odmęty nareszcie spotkałem się twarzą w twarz z Berengarem. To niesympatyczny i zgorzkniały wyrzutek. Ma żal do innych wiedźminów, a więc także do mnie.

Po burzliwej rozmowie Berengar wyzwał mnie na pojedynek. Musiałem go zabić.

Odbyłem poważną rozmowę z Berengarem. Dzięki temu poznałem lepiej jego losy i motywację. Berengar wydawał się poruszony i w rezultacie postanowił uciec jak najdalej od zagrożeń i problemów.

Tym razem to Berengar poszedł moim śladem. Dołączył do mnie podczas walki z Azarem Javedem i zginął, ale jego poświęcenie nie poszło na marne.

Wiedźmin