FANDOM


Bienvenu La Louve – królowa Temerii.

O tej królowej wiele mówi jej przydomek: La Louve, czyli „Wilczyca”. I fakt, że dla Calanthe, późniejszej słynnej królowej zwanej Lwicą z Cintry, była ideałem i świetlanym przykładem do naśladowania.

Jej pierwszym księciem-małżonkiem był Ragbard, diuk Ellander. Małżeństwo to zostało po krótkim czasie rozwiązane – powszechna plotka głosiła, że diuk Ragbard, choć z pozoru dziarski i męski, całkowicie zawiódł łóżkowe oczekiwania królowej Bienvenu. Śpiewano w Temerii plugawe i paszkwilanckie piosneczki, w których porównywano Ragbarda do rumaka, który jeśli nawet zdoła cudem jakimś pocwałować, to tylko na nikczemnie krótkim dystansie.

Drugim małżonkiem był Hugo z Rivii. Niewiele o nim wiadomo – oprócz tego, że pod względem sił męskich znacznie górował nad pierwszym księciem małżonkiem, Ragbardem. Plotkowano jednak, że musiał mocno się wysilać, by spełnić oczekiwania królowej – stąd też jego wiecznie podkrążone oczy i niechęć do jazdy konnej, z której to niechęci słynął.

W każdym razie udało mu się to, co nie udało się poprzednikowi – Bienvenu zaszła w ciążę i urodziła syna, Medella, następcę tronu Temerii. Jako ojciec następcy tronu Hugo zyskał pewną pozycję i faktycznie wytrwał u boku królowej aż do śmierci. Własnej. Z wyczerpania, albowiem usilnie starał się dać królowej drugiego potomka – co mu się jednak nie udało. Gmin zaś drwił sobie z niego w licznych paszkwilanckich (a niezbyt smacznych) piosenkach „o księciu zajeżdżonym na śmierć”.

Źródła

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.