FANDOM


 • Liz Katrin

  Kochani, śpiewam i tworzę muzykę do gier wideo i filmów. Jestem geekiem, a Wiedźmin zajmuje bardzo dużo miejsca w moim sercu, dlatego chciałam Was zaprosić do posłuchania i pobrania (zupełnie za free!) mojego wiedźmińskiego soundtracku (28 utworów!) do fanowskiego, pełnometrażowego filmu PÓŁ WIEKU POEZJI PÓŹNIEJ (ALZUR'S LEGACY.

  Bywajcie! ;)

  P.S. Zapraszam również do zasubskrybowania mojego kanału YouTube, gdzie znajdziecie ponad sto kawałków w klimatach fantasy/sci-fi. (Autor poniższego plakatu: Kuba Knapik)

  Czytaj całość >
 • Tuldor88

  Witajcie dobre ludki. Wczoraj skończyłem maraton jaki sobie założyłem - zacząć W1 i kontynuować przygodę póki Jaskółka nie zrobi tego co sobie zamiarowała pod koniec W3.
  Jeśli ktokolwiek jeszcze (są tu tacy?) nie grał w którąś część wiedźmina to polecam nie czytać poniżej bo spoilery psują grę ;)
  Temat założyłem by podzielić się tym jakie decyzje mój Geralt podejmował podczas całej growej sagi (piszę 'mój' bo co prawda starałem się jak mogłem wcielić w Geralta znanego nam z książek Sapkowskiego i uważam że poszło mi dość dobrze, acz pewność mógłby mieć jedynie Sapkowski - o ile by się przełamał do gier co jak wiemy na pewno nie nastąpi). Ok, by nie przedłużać:

  CZĘŚĆ I - Wiedźmin1)
  - Geralt stracił pamięć ale przebywał w wiedźmińskim siedliszcz…  Czytaj całość >
 • SMiki55

  Mapa, mapa, mapa…

  kwi 8, 2019 przez SMiki55

  Świat Wiedźmina, którego mnogie inkarnacje trudno już wyliczyć w jednym zdaniu, jest bogaty. Choć projektowany głównie mimochodem jako tekturowe tło dla fabuły opowieści Andrzeja Sapkowskiego, rychło pod jego piórem ożył własnym życiem. Barwne opisy lądów i historii dały bohaterom tło i uwiarygodnienie – i vice versa, plejada protagonistów i antagonistów Sagi i Opowiadań nadała charakteru zamieszkanemu przez nie kontynentowi.

  Do 2013 zdawało się, że świat ów jest zasadniczo znany – istniały różne mapy, i choć zawierały błędy, pozwalały ówczesnemu czytelnikowi bądź graczowi jako tako orientować się w uniwersum. Powstawały kolejne fanowskie wersje, usuwające nieistniejące w źródle rzeki i wzgórza, dodające pominięte lokacje… Po czym wyszedł „…


  Czytaj całość >
 • Lukaszdusi

  "Czasem zwracałem uwagę na to, co się dzieje na Discordzie Wiedźmin Wiki, pisałem o tym prywatnie albo publicznie na Discordzie. Kiedy zacząłam rozmawiać o tych sprawach z większą liczbą osób, okazało się, że problem jest szerszy. (Dowody, Donuty i Davouty obok)

  Nie chcę przekazywać Wam listu, ale jestem zmuszony przez biurola. Nie podpisujemy się tutaj naszymi imionami i nazwiskami, list nie ma nawet poparcia patobardawki, ale gdybym poprosił to pewnie by miał. Nie mam absolutnie pojęcia po co to jest. Chcemy, by poprawił się sposób prowadzenia społeczności i żeby problem został dostrzeżony. Dotyczy to też samej wiki, gdzie tolerowany jest antysemityzm ale homofobia już nie [sprawdź link].


  Źle się dzieje w państwie duńskim.

  Komentarze i wypo…


  Czytaj całość >
 • Stygies VIII

  Czasem zwracałam uwagę na to, co się dzieje na Discordzie Wiedźmin Wiki, pisałam o tym prywatnie albo publicznie na Discordzie, zwróciłam też prywatnie uwagę na treści na fanpage i w jednym z przypadków zostały usunięte (komentarze o Barenziah). Kiedy zaczęłam rozmawiać o tych sprawach z większą liczbą osób, okazało się, że problem jest szerszy.

  Chcielibyśmy przekazać Wam list, za pomocą którego chcemy zwrócić Waszą uwagę na pewne problemy i prosić o poprawę. Podpisujemy się tutaj naszymi imionami i nazwiskami, list ma także poparcie grupy facebookowej o nazwie Równawka. Nie mamy absolutnie na celu odwoływania kogokolwiek ze stanowiska. Chcemy, by poprawił się sposób prowadzenia społeczności i żeby problem został dostrzeżony. Dotyczy to też…

  Czytaj całość >
 • Diode24q

  Drodzy Użytkownicy i Administracjo,

  dzisiaj składam na Wasze ręce rezygnację z uprawnień moderatora.

  Tracę zainteresowanie projektem, kadra wydaje się być dość trwała, a moja aktywność maleje i maleć będzie. Muszę też zająć się własnym życiem i nie mogę przesiadywać tyle w Internecie, co kiedyś. Po mojej poprzedniej rezygnacji, zdecydowałem się wrócić do administracji w celu pomocy projektowi po kryzysie kadrowym wywołanym pewnym niefortunnym wydarzeniem w sierpniu. Teraz jednak zespół zarządzający rozrósł na tyle, że uważam swoją obecność w niej za zbędną i nieuczciwą. Myślę, że swoją rolę spełniłem. Chcę też zapewnić, że nie odchodzę z Wiedźmin Wiki, a jedynie rezygnuję z uprawnień, które uważam za niepotrzebne. Nadal jednak będę wspierał …

  Czytaj całość >
 • Kolodziejskas

  Zapraszam serdecznie do zobaczenia mojego coveru Priscilla`s song przy pięknym akompaniamencie nie gitary, lecz pianina! 

  Moja interpretacja wyróżnia się również zupełnie inną stylistyką, niż w oryginalnym wykonaniu.

  Wideo ze studio zawiera sceny z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, żeby ciekawiej się oglądało :) 

  https://www.youtube.com/watch?v=rmrUs-mGRQc

  Czytaj całość >
 • Stygies VIII

  Dlaczego The Witcher Netflixa ma prawo mieć aktorów o takiej rasie, jaką uznają za słuszną?

  Bo tak. Twórcy mają prawo korzystać z różnorodności świata Wiedźmina i pozwalać osobom niebiałym identyfikować się z postaciami, poza tym mają prawo wybierać dobrych aktorów według swojej interpretacji. Białe osoby także będą miały swoją reprezentację i postacie do identyfikowania się. Wszyscy są zadowoleni.

  Dziękuję, do widzenia
  Stygies VIII (Moja dyskusja | Moje edycje) 21:36, wrz 7, 2018 (UTC)

  Czytaj całość >
 • Stygies VIII

  Od dzisiaj użytkownicy Androida mogą korzystać z nowej aplikacji FANDOMu! Aplikacja ta zbiera wszystkie fandomy w jednym miejscu. Już nie musicie mieć osobnych aplikacji dla Wiedźmin Wiki, The Elder Scrolls Wiki, The Walking Dead Wiki i wielu innych - od dziś wystarczy jedna aplikacja. Więcej na jej temat możecie dowiedzieć się tutaj.

  • Aplikacja FANDOMu na system Android

  Dla przypomnienia, istnieje już od pewnego czasu także wersja na iOS:

  • Aplikacja FANDOMu na iOS
  Czytaj całość >
 • Ruttou

  To już czwarty wywiad! Dzisiaj z administratorem od stycznia 2014 do września 2017. Poznajcie SMikiego!

  Opowiedz o sobie


  Po co? Wszyscy mnie znają.

  Jak zacząłeś przygodę z Wiedźminem?


  Nudziło mi się na dniu dziecka w pierwszej gimbazjum, wyrwałem się z budy do Polo po Star Wars Komiks. Nie było go, był za to pierwszy zeszyt „Racji stanu”. Kojarzyłem że za gówniaka oglądałem serial, a że kilkulatek nie zapamiętał raka, to nie zraziłem się dożywotnio i komiksa kupiłem. Parę elementów świata mnie przyciągnęło uwagę, to pożyczyłem Siedmioksiąg z miejskiej biblio. W tydzień przeczytałem całość trzy razy.

  Jak trafiłeś na WW?


  Bodaj za trzecim czytaniem Sagi (trzy dni po pierwszym?) uparłem się by każdą nazwę własną obczajać na wiki by utrwalić sobie lor…
  Czytaj całość >
 • Ruttou

  To już trzeci wywiad! Dzisiaj z kolejnym moderatorem dyskusji od lutego do października 2017. Poznajcie Krętacza Kutacza Mugego!

  Opowiedz o sobie


  Jestem Krętacz, ale każdy kto mnie zna nazywa mnie Muge, po moim starym nicku. Jestem wyrafinowanym trollem internetowym i siewcą shitstormów wszelakich. Jeśli gdzieś na wiki dzieje się burza, to prawdopodobnie ja będę ją ujeżdżał. Moda dostałem dlatego, że ówczesny biurol stwierdził, że wszystkich ludzi nienawidzę tak samo, więc będę ich sprawiedliwie karał. Miał rację. Uwielbiam długie spacery w blasku księżyca lub też świetle wchodzącego tudzież zachodzącego słońca.

  Jak zacząłeś przygodę z Wiedźminem? Jak trafiłeś na WW?


  Moja przygoda z wiedźminem zaczęła się od zagrania w trzecią część gry, po czym p…
  Czytaj całość >
 • Ruttou

  Kolejny wywiad, tym razem z byłą moderatorką dyskusji od sierpnia 2016 do lutego 2017. Poznajcie Ex q!

  Opowiedz o sobie


  Pytania znałam jeszcze przed wywiadem, ale to jedno chyba nigdy nie przestanie sprawiać mi problemów. :P Jak na Fandomowe standardy zawsze byłam dość... zaawansowana wiekiem, więc obecnie jestem już kobietą pracującą na pełen etat we front-endzie. Prywatnie maluję, kopię ludzi na sparingach, a ostatnio zaczęłam znów amatorsko strzelać z łuku.

  Skąd się wziął twój nick?


  Zdziwiłabym się gdyby jakikolwiek wywiad odbył się bez tego pytania. Jego historia sięga już prawie dziesięć lat wstecz, tak jak teraz o tym myślę. Mój młodszy brat w ramach odwetu za jakieś wyimaginowane krzywdy zmienił mi hasło do maila. Bardzo potrzebowałam do…
  Czytaj całość >
 • Ruttou

  Legendarny pierwszy wywiad z byłym biurokratą Wiedźmin Wiki. Poznajcie Kalifa Diodka!

  Opowiedz o sobie


  Mam 19 lat i jestem byłym biurokratą tej wiki. Skończyłem w tym roku szkołę średnią. Interesuję się islamem i historią Bliskiego Wschodu. Nie wiem czy mogę coś jeszcze powiedzieć.

  Gdzie zaczynałeś na FANDOMie?


  Zaczynałem na Gothicpedii w 2010 (jako użytkownik). Jakaś gra mi się za długo instalowała i zacząłem lurkować internety. Trochę za długo. Spodobało mi się na Gothikowej encyklopedii, więc zostałem. Przed 2010 regularnie przeglądałem Bionicle Wiki nie mając pojęcia, że odwiedzam Wikię (tak się wtedy nazywał FANDOM, nie cierpię tej nazwy).

  Jak zacząłeś przygodę z wiedźminem? Jak trafiłeś na Wiedźmin Wiki?


  Przygodę z Wiedźminem zaczynałem od …
  Czytaj całość >
 • Ruttou

  Jak sam tytuł bloga nad którym zastanawiałem się z pół godziny, ale z racji braku pomysłów zdecydowałem się na ten (nie było cię stać na coś lepszego?) wskazuje, Wiedźmin Wiki zadecydowało o przeprowadzeniu serii wywiadów, w których przybliżymy Wam osobistości tego projektu. Z góry mówię, że wywiady będą schematyczne, ale to odpowiedzi są najważniejsze, czyż nie? (potwierdź)

  Nie jestem architektem, więc nic nie musi być idealne, zwłaszcza u nas, bo nie chcę was zanudzać.
  Wasz Ruttou (dyskusja) 17:18, maj 14, 2018 (UTC) :*


  Czytaj całość >
 • Krętacz

  Ostatnimi czasy słyszałem wiele idiotycznych teorii, chociażby o Leo Bonhardzie, który jest wiedźminem kotem, o Codringerze, który jest wiedźminem (i pewnie kotem) lub o lasce Vilgefortza zmieniającej kształty. Owe teorie są w dużej mierze oparte na autyzmie swoich autorów, którzy mają zbyt dużo wolnego czasu i postanawiają spędzić go na spisywaniu swoich rozważań wyjętych z rzyci. Argumenty, którymi je opierają ciężko nazwać sensownymi i spójnymi, na moje oko to są to nieźle popie****** ludzie ;).

  Ale nie bójcie się! Albowiem niosę wam jedyną, 100% legit teorię wiedźmińską, która sprosta oczekiwaniom każdego, normalnego i rozsądnego człowieka.

  Otóż, zaznaczę, że autyzm mają też ludzie czepiający się pierdół, typu "REEE, w książce ta postać …

  Czytaj całość >
 • Krętacz

  Aka Top 5 indywiduów jakie wypełzł spod pióra grafomana A. Sapkowskiego tudzież klawiatury programisty CDPR i dostąpiły tego wątpliwego zaszczytu bycia śmieciem.

  Czymże jest książka, film lub inne dzieło kultury pozbawione czegoś, co przyciąga do siebie odbiorcę i sprawia, że ten chce je poznać od początku do końca? Bez wartkiej akcji, porywającej fabuły, zapadających w pamięć bohaterów, którzy przypadają nam do gustu, sprawiając, że pragniemy poznać ich losy, przeżywając doświadczane przez nich przygody z zapartym tchem? Pewnie Lalką lub inną lekturą szkolną I guess Nie da się zaprzeczyć, że dzieła chociaż dobre jak i te nieco lepsze potrafią dostarczyć nam przynajmniej zadowalających protagonistów, a jeśli w pakiecie zawarci zostaną "dobrzy…

  Czytaj całość >
 • Xendou

  Hej wszystkim!

  Tym razem stworzyłem swoją listę top 5 moich ulubionych walk w grze Wiedźmin 3 i w jej dwóch dodatkach. Dlaczego akurat tylko z Wiedźmina 3? Po prostu mimo tego, że fabuła w grze jest dosyć nierówna to jednak wygrywa tym od dwóch poprzednich części, że potrafi momentami grać na emocjach gracza i potrafi wywołać zarówno niepokój, wzruszenie jak i żal. Z tego powodu poszczególne pojedynki wylądowały tu nie tylko ze względu na swoją choreografię, widowiskowość czy wręcz epickość, ale i ze względu na ładunek emocjonalny, czy też po prostu sam wydźwięk danej potyczki. I jak chcecie możecie w komentarzach podać swoje typy. Tak więc już bez przedłużania jedziemy!  Miejsce 1. Walka z Olgierdem – Tak jest! Oto i samo numero uno, najlepsza…  Czytaj całość >
 • Xendou

  Hej Wszystkim!

  Tym razem postanowiłem się wypowiedzieć na temat gier z serii Wiedźmin stworzonych przez studio CD Project Red, od części pierwszej z 2007 roku, aż do najnowszej części trzeciej. I zanim zaczniemy jeszcze kilka krótkich uwag (których pewnie i tak nikt nie będzie czytał) :

  1) To nie będzie pełnoprawna recenzja każdej gry z serii, bo wtedy musiał bym cały ten blog pisać przez około 1 czy 2 tygodnie żeby to wszystko odpowiednio rozplanować, dlatego to raczej będzie taki zlepek pourywanych myśli, gdzie tylko wymienię największe zalety i wady wszystkich gier, i postaram się je szerzej opisać, dlaczego dany element gry jest tak dobry, a który tak zły.

  2) Przy omawianiu Wiedźmina 3, będę też brał pod uwagę jego dwa pełnoprawne DLC, czyli …

  Czytaj całość >
 • Ruttou

  Jak czytać wiedźmina?

  sty 19, 2018 przez Ruttou
  Ten artykuł dotyczy sugerowanej kolejności czytania, nie mylić z chronologią.

  Minęło 19 lat od wydania Pani Jeziora i 5 lat od Sezonu burz, a wciąż niejasna dla wielu potencjalnych czytelników dzieł Sapkowskiego pozostaje kolejność, w jakiej należy czytać cykl wiedźmiński. Powstały artykuły, wątki na forach, zapewne pytania do znajomych, ale wciąż wśród chcących rozpocząć przygodę z wiedźminem można odczuć niepewność i wątpliwość. Zapoznałem się z, w mojej opinii absurdalnymi, propozycjami czytania cyklu.

  Aby uniknąć jakichkolwiek nieporozumień czy niedomówień postanowiłem napisać w jakiej kolejności na pewno należy przeczytać wiedźmina. Przysięgam na czaplę!


  • Opowiadanie Droga, z której się nie wraca
   Chronologicznie jest to pierwsze opowiadanie o w…

  Czytaj całość >
 • Igor komentator

            Czy Wiedźmin - Szpony i kły, to udany powrót? I tak i nie...

             Według mnie ta książka narracyjnie i fabularnie jest słaba. Pewnie to dlatego, że przyzwyczaiłem się do stylu pisania Andrzeja Sapkowskiego. Pomimo to, uważam tą książkę za najwyżej przeciętną.

             Jeśli chodzi o zgodność zbioru z sagą, to wierzę, że takową została zachowana, choć niektóre zdarzenia dzieją się w niemożliwym do określenia czasie. Fabuły nie ma tu praktycznie żadnej, a nawet jeśli, to jest poniżej poziomu z Zabójców królów.

             Mimo tych wad, książka ma naprawdę wielką zaletę - dostaliśmy to, czego chcieli ludzie. Przez to, że opowiadania pisali fani, mamy rozwiązania tych wątków, których brakowało nam w sadze (relacje Triss i Lamber…

  Czytaj całość >
 • DeRudySoulStorm

  Witajcie drodzy użytkownicy Wiedźmin Wiki!


  2017, czyli mój pierwszy pełny rok na FANDOMie oraz kadrowy, dobiega końca. Był to bardzo osobliwy rok, zarówno na szczeblu administracyjnym, jak i dla samej Wiki. Odczuliśmy zdecydowanie mniejszą aktywność od marca do września, którą odrobiliśmy ze zdwojoną siłą wraz z końcówką obecnego roku. Utworzyliśmy ToDoList, sprecyzowaliśmy poradnik edycyjny, a także powstała polityka grafik. Więcej informacji dotyczących prac trwający na wiki, można znaleźć tutaj.


  • 18 lutego - Ex q traci uprawnienia moderatora z powodu nieaktywności. Na jej miejsce zostaje powołany użytkownik Krętacz.
  • 2 marca - DeRudySoulStorm zostaje powołany na stanowisko administratora.
  • 21 kwietnia - założenie serwera Discord.
  • 18 września -…


  Czytaj całość >
 • Diode24q

  No co ja mogę napisać. Odchodzę. Kalifat upadł. Władzę przekazuję mojemu murzynowi Rudemu.

  Jestem już tym zmęcznony. Na Fandomie udzielam się ponad siedem lat, chyba mi już wystarczy. Pamiętajcie, że rezygnuję tylko z uprawnień. Kiedyś się pojawię na Discrodzie albo okazjonalnie będę edytował. Myślę, że inni użytkownicy o dużo większym zaangażowaniu powinni przejąć pałeczkę. Bardzo mi żal żegnać się z Wami i robię to po części wbrew sobie. O odejściu myślę już jakiś czas. Nadal będę też obserwował Wasze postępy. Mam nadzieję, że mnie nie zawiedziecie.

  Życzę Wam wielu sukcesów.

  Czytaj całość >
 • ProOski

  11-lecie Gothicpedii

  lis 21, 2017 przez ProOski

  Witajcie Wiedźmini :)

  W imieniu administracji Gothicpedii mam zaszczyt zaprosić społeczność Wiedźmin Wiki na 11-lecie encyklopedii o serii Gothic i ArcaniA, które odbędzie się 10 grudnia o godzinie 20:00 na discordzie GP.

  Serdecznie zapraszam ;)

  Czytaj całość >
 • Szafarz

  Czytaj całość >
 • Ruttou

  Propozycja nowej strony Administracji. Podziękowania dla Weda i administracji Gothicpedii.


  Czytaj całość >
 • Xendou

  Hej wszystkim !

  Postanowiłem stworzyć swoją osobistą listę top 5 ulubionych postaci, stworzonych na potrzeby gier. Dlaczego nie postaci ogólnie, łącznie z książkowymi? To proste, po prostu nie przeczytałem jeszcze wszystkich książek, więc nie mogę się w pełni wypowiedzieć na ten temat. A studio "Cd Project Red" moim zdaniem, oprócz dobrego przenoszenia postaci znanych z książek (przynajmniej w większości) niejednokrotnie je też poprawiając, mają talent do pisania zupełnie nowych postaci, które nie tylko idealnie pasują do tego świata, ale i ogólnie są napisani w większości naprawdę świetnie. Dlatego oto moja lista ulubionych postaci z "Wiedźmina" wymyślonych przez Redów.
  1.Vernon Roche -  dawniej sierota nie znająca swojego ojca, posiądająca…  Czytaj całość >
 • Akuumo

  Jedyny słuszny Wiedźmin

  maj 10, 2017 przez Akuumo

  • Prolog jest taki długi bo by nauczyć się walczyć musimy zabić 16 grupek różnych przeciwników. "hej musimy mieć pewność że nasi gracze potrafią... KLIKAĆ"
  • Jakim cudem istnieje w ogóle dylemat między zabiciem Przerazy a obroną laboratorium? Vesemir, Eskel i Lambert to TRZEJ DOŚWIADCZENI WIEDŹMINI którzy nie powinni mieć żadnego problemu z Przerazą. Na co im ktoś kto dopiero odzyskał pamięć?
  • Dlaczego Vesemir wysyła do laboratorium Geralta i Leo? Dwóch NAJBARDZIEJ NIEDOŚWIADCZONYCH w całym Kaer Morhen?
  • Leo ginie przez Vesemira, zresztą who cares
  • O tak podajmy Triss eliksir przecież nie tak że w książkach nie można było jej podawać żadnych eliksirów
  • W ogóle jakim cudem wiedźmini zdecydowali się stworzyć kolejnego, totalnie out of character ("ej no …

  Czytaj całość >
 • Diode24q

  Całkiem niedawno, bo wczoraj skończyłem swój trwający ponad rok maraton z wiedźmińską trylogią. Wiedźmin 3 dostarczył mi tyle emocji i można było go przejść na tak wiele sposobów, że korciło, aby próbować różnych kombinacji. Zdecydowałem się tez przejść po kolei część pierwszą, drugą i trzecią, co jednak się nie udało, bo przyzwyczajony do prostego sterowania z Gothic, Assassin's Creed czy właśnie Dzikiego Gonu, nie potrafiłem poradzić sobie po ponad trzech latach z pierwszą komputerową przygodą Geralta z Rivii.

  O samym Geralcie dowiedziałem się w pierwszej gimnazjum i po zobaczeniu let's play z Zabójców Królów zapragnąłem tę grę mieć. Obie części (był to 2012 rok) dostałem na gwiazdkę, a pół roku później zakończyłem czytać sagę Sapkowskiego …

  Czytaj całość >
 • Boreas93

  Hej, zauważyłem, że na wiki nie są opisane postaci z legend (Galahad) lub postaci historyczne (np. Henryk von Schwelborn), które Ciri spotykała podczas swych podróży po miejscach i czasach w „Pani Jeziora". Czy artykuły o nich powinny powstać? Możnaby oprzeć się w nich tylko na wydarzeniach z sagi, a ewentualne informacje z innych źródeł podać w ciekawostkach. Czy może jednak całkiem je pominąć, bo te postaci i miejsca nie są w świecie wiedźmina? A może nie pomijać, bo wszystko co w książce, powinno jednak znaleźć się na wiki? Co o tym myślicie?

  Czytaj całość >
 • Kyoshi13

  Cześć, chciałem się was zapytać, jaką ścieżką lepiej podążać w Wiedźminie 1? Ścieżką Scoia'tael, Zakonu czy może jednak zachować neutralność? Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji. :) 

  Czytaj całość >
 • Thingoln

  Witam!

  Na stronach z Upadłymi Rycerzami z Wiedźmin 3: Serca z Kamienia pojawia się również kategoria Kategoria:Zakon Płonącej Róży. Czy nie jest ona czasami nadrzędna względem tej pierwszej, czy może powinny być dodawane obie? Z jednej strony mogli zasilić szeregi tej szajki również „zewnętrzni” bandyci, jednak równie dobrze oni wszyscy mogli wcześniej należeć do zakonu.

  Co o tym sądzicie? Dla mnie jest to dość dziwna sytuacja, która nie powinna mieć miejsca. Jedna przynależność –> jedna kategoria.

  Pozdrawiam.

  Czytaj całość >
 • Ugrassal

  Witam. Zauważyłem, że na Wiki nie ma wielu potworów wymienionych w bestiariuszu. Powód jest prosty; nikomu nie chce się przepisywać obszernego wpisu z dziennika Geralta na stronę lub tworzyć długiej i spójnej językowo wypowiedzi na podstawie tych informacji. Czy zna ktoś jakiś sposób/ narzędzie służące do kopiowania opisów z dziennika Geralta do schowka, a nastepnie wklejanie ich na strony Wiedźmin Wiki? Pomogłoby to stworzyć około 20 nowych stron z brakującymi potworami i uzupełnić już utworzone oryginalnym opisem z gry... Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi.

  Czytaj całość >
 • Kyoshi13

  Prośba

  lip 22, 2016 przez Kyoshi13

  Jak już widzicie po nagłówku, cały ten wpis to prośba. Chodzi o to, iż nie są uzupełnione strony z zadaniami. Przydałoby się to uzupełnić, niż poprawiać błędy stylistyczne, językowe czy jakiekolwiek inne na pozostałych stronach.

  Czytaj całość >
 • Paserid

  Na CSie powstał jakiś dziwny twór, http://spolecznosc.wikia.com/wiki/Blog_u%C5%BCytkownika:Baakamono/Fantasy_Food_Fight_2016:_Runda_pierwsza. Pozwoliłem sobie zgłosić Mięso wywerny. Na razie nic się tam nie dzieje, ale zapewne w niedalekiej przyszłości kandydaci (żarcie) będą potrzebowali głosów, podpisów etc. Zachęcam do głosowania na naszych ewentualnych kandydatów.

  Poza tym, zachęcam innych członków społeczności do zgłaszania innego wiedźmińskiego jedzenia, trochę tego w końcu było we wszystkich częściach.

  Jeżeli jest taka możliwość, prosiłbym administratora aby wyróżnił wątek / dodał do kącika społeczności / coś innego tentegnął.

  Paserid vel Wróbel Listy, Wkład

  Czytaj całość >
 • Diode24q
  Czytaj całość >
 • CreationKeeper

  Ach, witam serdecznie. Kłania się Wam Arcturus "CreationKeeper" Lwowski, twórca tego bloga. Na pewno zastanawiacie się o czym jest ten blog. Cóż, w nim będę z każdym wpisem przedstawiał rozmaite przemyślenia odnośnie tego, jaki naprawdę jest świat Wiedźmina - czy to czyste fantasy czy też może współczesność ukazana w takiej formie.


  Zacznę więc w organizacjach od Cesarstwa Nilfgaardu, największego tworu politycznego w historii świata wiedźmińskiego. Na myśl przychodzą mi pewne federacyjne państwa, jak Związek Radziecki, ale sądząc po klimacie jaki istnieje Nilfgaardczykom bliżej do Starej Rzeszy, czyli Świętego Cesarstwa Narodu Niemieckiego, gdzie istniały prowincje, państwa w unii personalnej, lennicy, marionetkowe i inne. Ewentualnie można…


  Czytaj całość >
 • Ziraeel

  Witam wszystkich! Właśnie zakończyłem drugi już dodatek do Wiedźmina 3 - "Krew i Wino" i muszę przyznać, że wzbudził on we mnie dużo różnych emocji. Niestety jednak, tak jak wszystko posiada swoje wady i zalety, które postaram się wypisać (jest to moja osobista i nie wiążąca opinia). Postaram się też za bardzo nie spoilerować.

  Plusy:

  + Powraca Regis, Anna Henrietta, Pani Jeziora i wiele innych lubianych przeze mnie postaci

  + Charakter Dettlaffa i szantażysty - postaci te nie są czarno -  białe

  + Nawiązania do Dzikiego Gonu, Serc z Kamienia i Pięcioksięgu

  + Winnica Corvo Bianco

  + Niesamowite krajobrazy

  + Zadanie związane z bankiem (to zadanie jest najprawdziwsze do bólu - no może poza sposobem na załatwienie)

  + Wątek Marleny

  + Genialne dialogi

  + Nowy…

  Czytaj całość >
 • Patapole12

  Poronienie

  maj 27, 2016 przez Patapole12

  Dobra, spoilery do W3.

  Najpierw dowiadujemy się, że Anna poroniła podczas ucieczki od Filipa. Potem, że poroniła na bagnach, przez Siostry. Nie ogarniam czegoś czy scenarzyści się pomylili?

  Czytaj całość >
 • Pqtryk z Rivi

  CZY Geralt Żyje

  maj 27, 2016 przez Pqtryk z Rivi

  Nie czytałem wszystkich tomów z wiedźmina ale sporo się mówi że Geralt na końcu umiera.Nawet CDproject mówiło że umiera a gra chyba ma być kontuacją książki,

  inni mówią Geralt na Wyspie Jabłoni z Yen ,Póżniej dziki gon ana końcu 2część wiedźmina.....(CHodzi mi tutaj oto żę mówi się albo tak byłó że Ciri Teleportowała Geralta i Yen na wyspe Jabłoni a pózniej dziki gon porywa jen i druga część to kontynuje)..... kóra kontynuje dalsze losy Geralta.W wiedźmine 3 Geralt mówi do innego wiedźmina że wie jak to jest mieć widły w plecach.A jak wiadomo w książce pewien chłop wbił mu widły w plecy,i w tedy Geralt rzekomo umiera i Yen chyba.

  Noto jak geralt ma nieżyć skoro sama gra mówi że żyje ,żę to dalsze przygody Białego Wilka

  Czytaj całość >
 • FankaWieśka

  Triss czy Yen???

  maj 8, 2016 przez FankaWieśka

  Ja przeczytałam połowe sag wiedźmina jestem w trakcie czytania chrest ognia i zdecydowanie jestem za Yen, a wy?

  Czytaj całość >
 • Eskel456

  Krwawy Baron

  maj 7, 2016 przez Eskel456

  Boże dlaczego on Jest tak pijany ?! Człowiek który nie ma granic (w zakresie alkoholu) najbardziej nierozsądny człowiek jakiego widziałem mieć żonę dzieci (jedno z nich to poroniec) i jeszcze wymagać od Geralta pomocy w szukaniu ich za mało informacji które mają pomóc w odszukaniu ich ... w ogule dlaczego ktoś taki może wymagać ... ??? napiszcie co wy o nim myślicie ?

  Czytaj całość >
 • Fongor

  Zmieniam stronę!

  kwi 20, 2016 przez Fongor

  Dotychczas głośno opowiadałem się za Djikstrą w "Racji Stanu" z Wiedźmina 3. Teraz już jednak rozmumiem tych, którzy opowiedzieli się za Roche'em i również staję po jego stronie. Decydujący argument: Djisktra zwlekał z ogłoszeniem jego decyzji, a do drugiej strony przekonałem się przechodząc poprzednią część.


  Pewnie nikogo to nie obchodzi, ale i tak miałem potrzebę to napisać.

  Czytaj całość >
 • Diode24q

  Witajcie!

  Dzisiaj chciałbym poruszyć dość ważny temat dla Wiedźmińskiej Wiki i kierunku jej rozwoju. Wiki nie rozwija się dobrze. Wszystko idzie w złym kierunku, nie ma stron pomocy, brakuje FAQ i regulaminu, a wygląd jest zbyt skomplikowany i już przestarzały. Artykułom brakuje kategorii i zawartości, która po pierwsze byłaby spisana w stylu encyklopedycznym, a po drugie w sposób interesujący dla czytelnika. Obecna administracja nie robi z tym absolutnie nic. Mimo moich próśb skierowanych do Neggeva nie zostały podjęte żadne kroki by to zmienić. Wandalizmy zdarzają się, a ich sprawców nie można ukarać. Marne artykuły powstają, a nie sposób je usunąć, skoro administratorzy nie podejmują żadnych działań w tym kierunku. Chciałbym, aby Szanown…

  Czytaj całość >
 • M4t3u52c3l31

  Mam pytanie ?

  kwi 5, 2016 przez M4t3u52c3l31

  Jak to jest z komiksami Wiedźmińskimi , należy je czytać w sposób chronologiczny czy jest to bez żadnej różnicy ? 

  Czytaj całość >
 • Tavriela

  "Sezon Burz"

  gru 12, 2015 przez Tavriela

  Kiedy kupiłam książkę "Sezon Burz" w 2013 od razu odłożyłam Ją na półkę. Wróciłam do niej miesiąc temu i muszę z przykrością stwierdzić, że Książka nie jest takim.. fenomenem jak Saga i dwa pierwsze tomy opowiadań. Książkę czytałam dwa tygodnie, co w porównaniu z czytaniem sagi to całe wieki. "Ostatnie Życzenie" i "Miecz Przeznaczenia" oraz 3 pierwsze tomy sagi dostałam od przyjaciela, gdyż już wtedy interesowałam  się fantastyką. Te książki przeczytałam w...  nie całe dwa tygodnie. Później wzięłam z mojej półki Tolkiena i jego "Świat" i przestałam się tam interesować zabójcą potworów. I przez rok czytałam horrory Kinga i fantastykę Tolkiena, ale kiedyś musiałam doczytać to dzieło i tak się stało. Potem trochę zawiedźona końcem sagi, nic n…

  Czytaj całość >
 • FirstDrellSpectre

  Gry serii Wiedźmin są dobre, ale wszystkie mają swoje wady i rozczarowania.

  Wiedźmin: Powrót Białego Wilka (tak wolę nazywać pierwszą grę)

  • powtarzalne i niezbyt ciekawe zadania poboczne, czyli siekanie potworów i zbieranie strzeżonych przez nich skarbów
  • fabuła jest bardzo liniowa
  • można nosić tylko 1 zbroję i 1 komplet mieczy
  • bardzo krótka lista zbroji
  • karty seksu zamiast scen seksu
  • kilkusekundowe sceny podchodzenia postaci do Geralta
  • na koniec aktu 1 Geralt zostaje aresztowany przez sierżanta, kiedy Mikul go prowadzi, ale w grze nigdy nie powiedziano za co, do dziś tego nie rozumiem
  • system walki zbyt prosty i za mało zręczności wymaga
  • Styl walki był niewygodny i sztuczny, poza tym przyzwyczajony jestem do stylu walki w W2 i W3. Pewnie przez to tak m…
  Czytaj całość >
 • XXRyanGoslingXx

  Pytanko

  paź 10, 2015 przez XXRyanGoslingXx

  Witam chcę dowiedzieć się w jakiej części sagi lub w jakim opowiadaniu miał miejsce romans Yennefer z Crachem an Craite z góry dzięki.

  BYWAJCIE ! :)

  Czytaj całość >
 • Pograbek1998

  Pytanie

  sie 4, 2015 przez Pograbek1998

  Mam pytanie odnośnie wiedzmina Geralta czy on w końcu umiera na końcu książki Pani Jeziora czy odchodzi razem z Yennefer po uleczeniu jego rany przez Ciri ?

  Czytaj całość >
 • Wyklęty

  Pytanko

  lip 7, 2015 przez Wyklęty

  Ostatnio od kumpla dostałem plotkę że Sapkowski piszę nową książkę. Dlatego chciałbym was się zapytać czy coś wam o niej wiadomo, a jeżeli tak - cóż to w takim razie za książka będzie ;)

  Czytaj całość >
 • Wiedźmin Dawid

  Gwint a postacie

  lip 1, 2015 przez Wiedźmin Dawid

  Witam!

  Mam pewien dylemat związany z grą karcianą pojawiającą się w Wiedźmin 3, a konkretniej z tym, czy pojawiające się na kartach postacie można uznać za postacie wspomniane w grze Wiedźmin 3 i nadać im takową kategorię. Dlatego chciałbym zapytać Was, użytkowników Wiedźmińskiej Wiki, choć tak nielicznych, o wasze zdanie na ten temat.

  Czytaj całość >
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.