Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki

Asdasdzxzxczxczxc Asdasdzxzxczxczxc 11 sty 2023
1

Gwint po najnowszym patchu do Wiedzmina

Ma ktos problem z kartami do gwinta po next-genowym patchu do Wiedzmina? W Velen oblecialem wszystkich NPC, ktorzy sprzedaja karty oraz je kupilem. Zagralem ze wszystkimi NPC, od ktorych mozna wygrac karty oraz zrobilem te dwa questy odnosnie gwinta. Mimo to nadal pokazuje mi w tej ksiazce, ze brakuje mi 7 kart. Ta ksiazka jest po prostu zbugowana czy to przez wersje next-genowa?

Przeczytaj cały post
KIRIMKIR KIRIMKIR 3 cze 2022
0

Armia Kaedwen

Dobra, wielu ludzi gada o armii Kaedwen że skoro jest takie biedne to skąd ma armie. Więc tak o ile książkowe Kaedwen zostawia wiele do życzenia to wiemy że tak:

Po pierwsze jeśli w Wiedzminie 2 nie zabijemy loredo to Kaedwen kupuje flotsam jako bazę wojskową co świadczy o tym że Henselt coraz bardziej skupiał się na wojsku

Po drugie w wieśku 1 mamy kowala który mówi nam że rycerze zaopatrują się (Indywidualnie) czyli sami płacą za swój sprzęt, a w wieśku 2 król Henselt w rozmowie z Sabriną Glevising po tym jak rzuciła Klątwę mówi że "Jeszcze dziś rano był to kwiat mojego rycerstwa" z czego możemy wywnioskować że były to główne siły Henselta a przypomnijmy RYCERZE ZAOPATRUJĄ SIĘ INDYWIDUALNIE. Henselt nie musiał więc płacić za wyposażenie pr…

Przeczytaj cały post
Basarqun Basarqun 27 gru 2021
0

Rzeczy do zrobienia

Do zrobienia

 • Scoia'tael (w trakcie)
 • Yaevinn

Zrobione

 • Rayla
 • Oddziały specjalne Aedirn
 • Siły specjalne Aedirn
Przeczytaj cały post
Krzychukarniak Krzychukarniak 3 gru 2021
0

Historyczne granice Aedirn i Kaedwen

W tym artykule gdybam na temat granic, jakie miało Aedirn i Kaedwen na przestrzeni lat.


Pierwszy problem, jaki jest wart poruszenia to rozbieżność (częściowa) pomiędzy źródłami. Tutaj też kilka ciekawostek: saga nie przedstawia nam żadnych informacji na temat historycznych granic obu tych państw (przynajmniej dokładnie nie przedstawia). Wiemy, że Hagge niegdyś należało do Temerii, wiemy, że Dolina Pontaru niegdyś była kaedweńska, wiemy, że Dol Blathanna nie tak dawno zostało opuszczone przez elfy. I tyle z informacji bardziej złożonych. Czytanie między wierszami wydaje się tu konieczne, gdyż inaczej nie uzyskamy bardziej szczegółowych informacji na ten temat. Trzeba również posłużyć się innymi źródłami, a to są: The Witcher RPG, Gra Wyobraź…


Przeczytaj cały post
Krzychukarniak Krzychukarniak 18 lis 2021
0

Flotsam i Hagge

W tym artykule opisuję prawidłowe umiejscowienie Hagge i Flotsam.

Jeśli ktoś czyta ten blog w poszukiwaniu krótkiej i jasnej odpowiedzi, to od razu mogę przedstawić mu prosty fakt — Hagge leży blisko temerskiej granicy, w wąskim przesmyku pomiędzy Pontarem (nad którym zresztą leży) a (prawdopodobnie) Mahakamem. Około kilkanaście mil na wschód leży faktoria Flotsam, która z kolei znajduje się na zachód od rzeki Dyfne.


Podstawowym kwestią, jaką należy przemyśleć, rozważając lokalizację tych dwóch miejscowości, jest to, czy jest jakieś oficjalne i jednocześnie poprawne źródło, które nas o tym informuje. Odpowiedzi mogliście się już domyślić — nie. Co prawda posiadamy kilka map tego regionu, a w zasadzie to dwie, obie stworzone przez CD Projekt …


Przeczytaj cały post
Liz Katrin Liz Katrin 15 lut 2020
0

Wiedźmiński soundtrack

Kochani, śpiewam i tworzę muzykę do gier wideo i filmów. Jestem geekiem, a Wiedźmin zajmuje bardzo dużo miejsca w moim sercu, dlatego chciałam Was zaprosić do posłuchania i pobrania (zupełnie za free!) mojego wiedźmińskiego soundtracku (28 utworów!) do fanowskiego, pełnometrażowego filmu PÓŁ WIEKU POEZJI PÓŹNIEJ (ALZUR'S LEGACY.

Bywajcie! ;)

P.S. Zapraszam również do zasubskrybowania mojego kanału YouTube, gdzie znajdziecie ponad sto kawałków w klimatach fantasy/sci-fi. (Autor poniższego plakatu: Kuba Knapik)

Przeczytaj cały post
Tuldor88 Tuldor88 21 cze 2019
1

Gry Wiedźmin - decyzje fabularne.

Witajcie dobre ludki. Wczoraj skończyłem maraton jaki sobie założyłem - zacząć W1 i kontynuować przygodę póki Jaskółka nie zrobi tego co sobie zamiarowała pod koniec W3.
Jeśli ktokolwiek jeszcze (są tu tacy?) nie grał w którąś część wiedźmina to polecam nie czytać poniżej bo spoilery psują grę ;)
Temat założyłem by podzielić się tym jakie decyzje mój Geralt podejmował podczas całej growej sagi (piszę 'mój' bo co prawda starałem się jak mogłem wcielić w Geralta znanego nam z książek Sapkowskiego i uważam że poszło mi dość dobrze, acz pewność mógłby mieć jedynie Sapkowski - o ile by się przełamał do gier co jak wiemy na pewno nie nastąpi). Ok, by nie przedłużać:

CZĘŚĆ I - Wiedźmin1)
- Geralt stracił pamięć ale przebywał w wiedźmińskim siedliszcz…Przeczytaj cały post
SMiki55 SMiki55 8 kwi 2019
3

Mapa, mapa, mapa…

 • 1 Wstęp
 • 2 Braki, nieścisłości, przeoczenia
 • 3 Założenia “The Lorebringer`s Map of the Continent”
  • 3.1 Morze Wichrów
  • 3.2 Daleka Północ
 • 4 Garść finalnych detali


Świat Wiedźmina, którego mnogie inkarnacje trudno już wyliczyć w jednym zdaniu, jest bogaty. Choć projektowany głównie mimochodem jako tekturowe tło dla fabuły opowieści Andrzeja Sapkowskiego, rychło pod jego piórem ożył własnym życiem. Barwne opisy lądów i historii dały bohaterom tło i uwiarygodnienie – i vice versa, plejada protagonistów i antagonistów Sagi i Opowiadań nadała charakteru zamieszkanemu przez nie kontynentowi.

Do 2013 zdawało się, że świat ów jest zasadniczo znany – istniały różne mapy, i choć zawierały błędy, pozwalały ówczesnemu czytelnikowi bądź graczowi jako tako orientować się …


Przeczytaj cały post
Lukaszdusi Lukaszdusi 27 mar 2019
3

List do administracji Wiedźmin Wiki

"Czasem zwracałem uwagę na to, co się dzieje na Discordzie Wiedźmin Wiki, pisałem o tym prywatnie albo publicznie na Discordzie. Kiedy zacząłam rozmawiać o tych sprawach z większą liczbą osób, okazało się, że problem jest szerszy. (Dowody, Donuty i Davouty obok)

Nie chcę przekazywać Wam listu, ale jestem zmuszony przez biurola. Nie podpisujemy się tutaj naszymi imionami i nazwiskami, list nie ma nawet poparcia patobardawki, ale gdybym poprosił to pewnie by miał. Nie mam absolutnie pojęcia po co to jest. Chcemy, by poprawił się sposób prowadzenia społeczności i żeby problem został dostrzeżony. Dotyczy to też samej wiki, gdzie tolerowany jest antysemityzm ale homofobia już nie [sprawdź link].


Źle się dzieje w państwie duńskim.

Komentarze i wypo…


Przeczytaj cały post
Stygies VIII Stygies VIII 28 sty 2019
11

List do administracji Wiedźmin Wiki

Czasem zwracałam uwagę na to, co się dzieje na Discordzie Wiedźmin Wiki, pisałam o tym prywatnie albo publicznie na Discordzie, zwróciłam też prywatnie uwagę na treści na fanpage i w jednym z przypadków zostały usunięte (komentarze o Barenziah). Kiedy zaczęłam rozmawiać o tych sprawach z większą liczbą osób, okazało się, że problem jest szerszy.

Chcielibyśmy przekazać Wam list, za pomocą którego chcemy zwrócić Waszą uwagę na pewne problemy i prosić o poprawę. Podpisujemy się tutaj naszymi imionami i nazwiskami, list ma także poparcie grupy facebookowej o nazwie Równawka. Nie mamy absolutnie na celu odwoływania kogokolwiek ze stanowiska. Chcemy, by poprawił się sposób prowadzenia społeczności i żeby problem został dostrzeżony. Dotyczy to też…

Przeczytaj cały post
Diode24q Diode24q 1 sty 2019
1

Rezygnacja z uprawnień moderatora.

Drodzy Użytkownicy i Administracjo,

dzisiaj składam na Wasze ręce rezygnację z uprawnień moderatora.

Tracę zainteresowanie projektem, kadra wydaje się być dość trwała, a moja aktywność maleje i maleć będzie. Muszę też zająć się własnym życiem i nie mogę przesiadywać tyle w Internecie, co kiedyś. Po mojej poprzedniej rezygnacji, zdecydowałem się wrócić do administracji w celu pomocy projektowi po kryzysie kadrowym wywołanym pewnym niefortunnym wydarzeniem w sierpniu. Teraz jednak zespół zarządzający rozrósł na tyle, że uważam swoją obecność w niej za zbędną i nieuczciwą. Myślę, że swoją rolę spełniłem. Chcę też zapewnić, że nie odchodzę z Wiedźmin Wiki, a jedynie rezygnuję z uprawnień, które uważam za niepotrzebne. Nadal jednak będę wspierał …

Przeczytaj cały post
Kolodziejskas Kolodziejskas 18 lis 2018
0

Piano cover Priscilla`s song

Zapraszam serdecznie do zobaczenia mojego coveru Priscilla`s song przy pięknym akompaniamencie nie gitary, lecz pianina! 

Moja interpretacja wyróżnia się również zupełnie inną stylistyką, niż w oryginalnym wykonaniu.

Wideo ze studio zawiera sceny z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, żeby ciekawiej się oglądało :) 

https://www.youtube.com/watch?v=rmrUs-mGRQc

Przeczytaj cały post
Stygies VIII Stygies VIII 7 wrz 2018
6

Aktorzy dla serialu The Witcher

Dlaczego The Witcher Netflixa ma prawo mieć aktorów o takiej rasie, jaką uznają za słuszną?

Bo tak. Twórcy mają prawo korzystać z różnorodności świata Wiedźmina i pozwalać osobom niebiałym identyfikować się z postaciami, poza tym mają prawo wybierać dobrych aktorów według swojej interpretacji. Białe osoby także będą miały swoją reprezentację i postacie do identyfikowania się. Wszyscy są zadowoleni.

Dziękuję, do widzenia
Stygies VIII (Moja dyskusja | Moje edycje) 21:36, wrz 7, 2018 (UTC)

Przeczytaj cały post
Stygies VIII Stygies VIII 13 sie 2018
4

Nowa aplikacja FANDOMu już dostępna na Android!

Od dzisiaj użytkownicy Androida mogą korzystać z nowej aplikacji FANDOMu! Aplikacja ta zbiera wszystkie fandomy w jednym miejscu. Już nie musicie mieć osobnych aplikacji dla Wiedźmin Wiki, The Elder Scrolls Wiki, The Walking Dead Wiki i wielu innych - od dziś wystarczy jedna aplikacja. Więcej na jej temat możecie dowiedzieć się tutaj.

 • Aplikacja FANDOMu na system Android


Dla przypomnienia, istnieje już od pewnego czasu także wersja na iOS:

 • Aplikacja FANDOMu na iOS
Przeczytaj cały post
Ruttou Ruttou 24 cze 2018
2

Nekromancja stosowana – SMiki55

To już czwarty wywiad! Dzisiaj z administratorem od stycznia 2014 do września 2017. Poznajcie SMikiego!

Opowiedz o sobie


Po co? Wszyscy mnie znają.

Jak zacząłeś przygodę z Wiedźminem?


Nudziło mi się na dniu dziecka w pierwszej gimbazjum, wyrwałem się z budy do Polo po Star Wars Komiks. Nie było go, był za to pierwszy zeszyt „Racji stanu”. Kojarzyłem że za gówniaka oglądałem serial, a że kilkulatek nie zapamiętał raka, to nie zraziłem się dożywotnio i komiksa kupiłem. Parę elementów świata mnie przyciągnęło uwagę, to pożyczyłem Siedmioksiąg z miejskiej biblio. W tydzień przeczytałem całość trzy razy.

Jak trafiłeś na WW?


Bodaj za trzecim czytaniem Sagi (trzy dni po pierwszym?) uparłem się by każdą nazwę własną obczajać na wiki by utrwalić sobie lor…
Przeczytaj cały post
Ruttou Ruttou 16 maj 2018
4

Nekromancja stosowana – Krętacz

To już trzeci wywiad! Dzisiaj z kolejnym moderatorem dyskusji od lutego do października 2017. Poznajcie Krętacza Kutacza Mugego!

Opowiedz o sobie


Jestem Krętacz, ale każdy kto mnie zna nazywa mnie Muge, po moim starym nicku. Jestem wyrafinowanym trollem internetowym i siewcą shitstormów wszelakich. Jeśli gdzieś na wiki dzieje się burza, to prawdopodobnie ja będę ją ujeżdżał. Moda dostałem dlatego, że ówczesny biurol stwierdził, że wszystkich ludzi nienawidzę tak samo, więc będę ich sprawiedliwie karał. Miał rację. Uwielbiam długie spacery w blasku księżyca lub też świetle wchodzącego tudzież zachodzącego słońca.

Jak zacząłeś przygodę z Wiedźminem? Jak trafiłeś na WW?


Moja przygoda z wiedźminem zaczęła się od zagrania w trzecią część gry, po czym p…
Przeczytaj cały post
Ruttou Ruttou 15 maj 2018
2

Nekromancja stosowana – Ex q

Kolejny wywiad, tym razem z byłą moderatorką dyskusji od sierpnia 2016 do lutego 2017. Poznajcie Ex q!

Opowiedz o sobie


Pytania znałam jeszcze przed wywiadem, ale to jedno chyba nigdy nie przestanie sprawiać mi problemów. :P Jak na Fandomowe standardy zawsze byłam dość... zaawansowana wiekiem, więc obecnie jestem już kobietą pracującą na pełen etat we front-endzie. Prywatnie maluję, kopię ludzi na sparingach, a ostatnio zaczęłam znów amatorsko strzelać z łuku.

Skąd się wziął twój nick?


Zdziwiłabym się gdyby jakikolwiek wywiad odbył się bez tego pytania. Jego historia sięga już prawie dziesięć lat wstecz, tak jak teraz o tym myślę. Mój młodszy brat w ramach odwetu za jakieś wyimaginowane krzywdy zmienił mi hasło do maila. Bardzo potrzebowałam do…
Przeczytaj cały post
Ruttou Ruttou 14 maj 2018
1

Nekromancja stosowana – Diode24q

Legendarny pierwszy wywiad z byłym biurokratą Wiedźmin Wiki. Poznajcie Kalifa Diodka!

Opowiedz o sobie


Mam 19 lat i jestem byłym biurokratą tej wiki. Skończyłem w tym roku szkołę średnią. Interesuję się islamem i historią Bliskiego Wschodu. Nie wiem czy mogę coś jeszcze powiedzieć.

Gdzie zaczynałeś na FANDOMie?


Zaczynałem na Gothicpedii w 2010 (jako użytkownik). Jakaś gra mi się za długo instalowała i zacząłem lurkować internety. Trochę za długo. Spodobało mi się na Gothikowej encyklopedii, więc zostałem. Przed 2010 regularnie przeglądałem Bionicle Wiki nie mając pojęcia, że odwiedzam Wikię (tak się wtedy nazywał FANDOM, nie cierpię tej nazwy).

Jak zacząłeś przygodę z wiedźminem? Jak trafiłeś na Wiedźmin Wiki?


Przygodę z Wiedźminem zaczynałem od …
Przeczytaj cały post
Ruttou Ruttou 14 maj 2018
1

Poznaj członków Rady i Kapituły

Jak sam tytuł bloga nad którym zastanawiałem się z pół godziny, ale z racji braku pomysłów zdecydowałem się na ten (nie było cię stać na coś lepszego?) wskazuje, Wiedźmin Wiki zadecydowało o przeprowadzeniu serii wywiadów, w których przybliżymy Wam osobistości tego projektu. Z góry mówię, że wywiady będą schematyczne, ale to odpowiedzi są najważniejsze, czyż nie? (potwierdź)

Nie jestem architektem, więc nic nie musi być idealne, zwłaszcza u nas, bo nie chcę was zanudzać.
Wasz Ruttou (dyskusja) 17:18, maj 14, 2018 (UTC) :*

Przeczytaj cały post
Krętacz Krętacz 9 maj 2018
1

Jedyna słuszna wiedźmińska teoria.

Ostatnimi czasy słyszałem wiele idiotycznych teorii, chociażby o Leo Bonhardzie, który jest wiedźminem kotem, o Codringerze, który jest wiedźminem (i pewnie kotem) lub o lasce Vilgefortza zmieniającej kształty. Owe teorie są w dużej mierze oparte na autyzmie swoich autorów, którzy mają zbyt dużo wolnego czasu i postanawiają spędzić go na spisywaniu swoich rozważań wyjętych z rzyci. Argumenty, którymi je opierają ciężko nazwać sensownymi i spójnymi, na moje oko to są to nieźle popie****** ludzie ;).

Ale nie bójcie się! Albowiem niosę wam jedyną, 100% legit teorię wiedźmińską, która sprosta oczekiwaniom każdego, normalnego i rozsądnego człowieka.

Otóż, zaznaczę, że autyzm mają też ludzie czepiający się pierdół, typu "REEE, w książce ta postać …

Przeczytaj cały post
Krętacz Krętacz 11 kwi 2018
2

Top 5 najgorszych postaci w uniwersum wiedźmina

Aka Top 5 indywiduów jakie wypełzł spod pióra grafomana A. Sapkowskiego tudzież klawiatury programisty CDPR i dostąpiły tego wątpliwego zaszczytu bycia śmieciem.

Czymże jest książka, film lub inne dzieło kultury pozbawione czegoś, co przyciąga do siebie odbiorcę i sprawia, że ten chce je poznać od początku do końca? Bez wartkiej akcji, porywającej fabuły, zapadających w pamięć bohaterów, którzy przypadają nam do gustu, sprawiając, że pragniemy poznać ich losy, przeżywając doświadczane przez nich przygody z zapartym tchem? Pewnie Lalką lub inną lekturą szkolną I guess Nie da się zaprzeczyć, że dzieła chociaż dobre jak i te nieco lepsze potrafią dostarczyć nam przynajmniej zadowalających protagonistów, a jeśli w pakiecie zawarci zostaną "dobrzy…

Przeczytaj cały post
Xendou Xendou 1 kwi 2018
0

5 ulubionych pojedynków w Wiedźminie 3

Hej wszystkim!

Tym razem stworzyłem swoją listę top 5 moich ulubionych walk w grze Wiedźmin 3 i w jej dwóch dodatkach. Dlaczego akurat tylko z Wiedźmina 3? Po prostu mimo tego, że fabuła w grze jest dosyć nierówna to jednak wygrywa tym od dwóch poprzednich części, że potrafi momentami grać na emocjach gracza i potrafi wywołać zarówno niepokój, wzruszenie jak i żal. Z tego powodu poszczególne pojedynki wylądowały tu nie tylko ze względu na swoją choreografię, widowiskowość czy wręcz epickość, ale i ze względu na ładunek emocjonalny, czy też po prostu sam wydźwięk danej potyczki. I jak chcecie możecie w komentarzach podać swoje typy. Tak więc już bez przedłużania jedziemy!Miejsce 1. Walka z Olgierdem – Tak jest! Oto i samo numero uno, najlepsza…Przeczytaj cały post
Xendou Xendou 11 lut 2018
0

Moja opinia o grach i dodatkach z uniwersum Wiedźmina

Hej Wszystkim!

Tym razem postanowiłem się wypowiedzieć na temat gier z serii Wiedźmin stworzonych przez studio CD Project Red, od części pierwszej z 2007 roku, aż do najnowszej części trzeciej. I zanim zaczniemy jeszcze kilka krótkich uwag (których pewnie i tak nikt nie będzie czytał) :

1) To nie będzie pełnoprawna recenzja każdej gry z serii, bo wtedy musiał bym cały ten blog pisać przez około 1 czy 2 tygodnie żeby to wszystko odpowiednio rozplanować, dlatego to raczej będzie taki zlepek pourywanych myśli, gdzie tylko wymienię największe zalety i wady wszystkich gier, i postaram się je szerzej opisać, dlaczego dany element gry jest tak dobry, a który tak zły.

2) Przy omawianiu Wiedźmina 3, będę też brał pod uwagę jego dwa pełnoprawne DLC, czyli …

Przeczytaj cały post
Ruttou Ruttou 19 sty 2018
7

Jak czytać wiedźmina?

Ten artykuł dotyczy sugerowanej kolejności czytania, nie mylić z chronologią.

Minęło 19 lat od wydania Pani Jeziora i 5 lat od Sezonu burz, a wciąż niejasna dla wielu potencjalnych czytelników dzieł Sapkowskiego pozostaje kolejność, w jakiej należy czytać cykl wiedźmiński. Powstały artykuły, wątki na forach, zapewne pytania do znajomych, ale wciąż wśród chcących rozpocząć przygodę z wiedźminem można odczuć niepewność i wątpliwość. Zapoznałem się z, w mojej opinii absurdalnymi, propozycjami czytania cyklu.

Aby uniknąć jakichkolwiek nieporozumień czy niedomówień postanowiłem napisać w jakiej kolejności na pewno należy przeczytać wiedźmina. Przysięgam na czaplę!


 • Opowiadanie Droga, z której się nie wraca
  Chronologicznie jest to pierwsze opowiadanie o w…


Przeczytaj cały post
Igor komentator Igor komentator 17 sty 2018
2

Szpony i kły - recenzja

          Czy Wiedźmin - Szpony i kły, to udany powrót? I tak i nie...

           Według mnie ta książka narracyjnie i fabularnie jest słaba. Pewnie to dlatego, że przyzwyczaiłem się do stylu pisania Andrzeja Sapkowskiego. Pomimo to, uważam tą książkę za najwyżej przeciętną.

           Jeśli chodzi o zgodność zbioru z sagą, to wierzę, że takową została zachowana, choć niektóre zdarzenia dzieją się w niemożliwym do określenia czasie. Fabuły nie ma tu praktycznie żadnej, a nawet jeśli, to jest poniżej poziomu z Zabójców królów.

           Mimo tych wad, książka ma naprawdę wielką zaletę - dostaliśmy to, czego chcieli ludzie. Przez to, że opowiadania pisali fani, mamy rozwiązania tych wątków, których brakowało nam w sadze (relacje Triss i Lamber…

Przeczytaj cały post
DeRudySoulStorm DeRudySoulStorm 30 gru 2017
6

Podsumowanie roku 2017

Witajcie drodzy użytkownicy Wiedźmin Wiki!


2017, czyli mój pierwszy pełny rok na FANDOMie oraz kadrowy, dobiega końca. Był to bardzo osobliwy rok, zarówno na szczeblu administracyjnym, jak i dla samej Wiki. Odczuliśmy zdecydowanie mniejszą aktywność od marca do września, którą odrobiliśmy ze zdwojoną siłą wraz z końcówką obecnego roku. Utworzyliśmy ToDoList, sprecyzowaliśmy poradnik edycyjny, a także powstała polityka grafik. Więcej informacji dotyczących prac trwający na wiki, można znaleźć tutaj.


 • 18 lutego - Ex q traci uprawnienia moderatora z powodu nieaktywności. Na jej miejsce zostaje powołany użytkownik Krętacz.
 • 2 marca - DeRudySoulStorm zostaje powołany na stanowisko administratora.
 • 21 kwietnia - założenie serwera Discord.
 • 18 września - S…Przeczytaj cały post
Diode24q Diode24q 22 lis 2017
5

Coś się kończy. Definitywnie.

No co ja mogę napisać. Odchodzę. Kalifat upadł. Władzę przekazuję mojemu murzynowi Rudemu.

Jestem już tym zmęcznony. Na Fandomie udzielam się ponad siedem lat, chyba mi już wystarczy. Pamiętajcie, że rezygnuję tylko z uprawnień. Kiedyś się pojawię na Discrodzie albo okazjonalnie będę edytował. Myślę, że inni użytkownicy o dużo większym zaangażowaniu powinni przejąć pałeczkę. Bardzo mi żal żegnać się z Wami i robię to po części wbrew sobie. O odejściu myślę już jakiś czas. Nadal będę też obserwował Wasze postępy. Mam nadzieję, że mnie nie zawiedziecie.

Życzę Wam wielu sukcesów.

Przeczytaj cały post
ProOski ProOski 21 lis 2017
4

11-lecie Gothicpedii

Witajcie Wiedźmini :)

W imieniu administracji Gothicpedii mam zaszczyt zaprosić społeczność Wiedźmin Wiki na 11-lecie encyklopedii o serii Gothic i ArcaniA, które odbędzie się 10 grudnia o godzinie 20:00 na discordzie GP.

Serdecznie zapraszam ;)

Przeczytaj cały post
Szafarz Szafarz 18 lis 2017
1

Przydatne "komendy" edycyjne dla takich nowicjuszy jak ja

Przeczytaj cały post
Ruttou Ruttou 22 paź 2017
7

Wygląd strony "Administracja"

Propozycja nowej strony Administracji. Podziękowania dla Weda i administracji Gothicpedii.

Przeczytaj cały post
Xendou Xendou 26 wrz 2017
0

5 ulubionych postaci z "Wiedźmina", stworzonych na potrzebgy gier

Hej wszystkim !

Postanowiłem stworzyć swoją osobistą listę top 5 ulubionych postaci, stworzonych na potrzeby gier. Dlaczego nie postaci ogólnie, łącznie z książkowymi? To proste, po prostu nie przeczytałem jeszcze wszystkich książek, więc nie mogę się w pełni wypowiedzieć na ten temat. A studio "Cd Project Red" moim zdaniem, oprócz dobrego przenoszenia postaci znanych z książek (przynajmniej w większości) niejednokrotnie je też poprawiając, mają talent do pisania zupełnie nowych postaci, które nie tylko idealnie pasują do tego świata, ale i ogólnie są napisani w większości naprawdę świetnie. Dlatego oto moja lista ulubionych postaci z "Wiedźmina" wymyślonych przez Redów.
1.Vernon Roche -  dawniej sierota nie znająca swojego ojca, posiądająca…Przeczytaj cały post
Akuumo Akuumo 10 maj 2017
9

Jedyny słuszny Wiedźmin

 • 1 Prolog
 • 2 Akt I
 • 3 Akt 2
 • 4 Akt 3
 • 5 Akt 4
 • 6 Akt 5
 • 7 Epilog
 • 8 Podsumowanie


 • Prolog jest taki długi bo by nauczyć się walczyć musimy zabić 16 grupek różnych przeciwników. "hej musimy mieć pewność że nasi gracze potrafią... KLIKAĆ"
 • Jakim cudem istnieje w ogóle dylemat między zabiciem Przerazy a obroną laboratorium? Vesemir, Eskel i Lambert to TRZEJ DOŚWIADCZENI WIEDŹMINI którzy nie powinni mieć żadnego problemu z Przerazą. Na co im ktoś kto dopiero odzyskał pamięć?
 • Dlaczego Vesemir wysyła do laboratorium Geralta i Leo? Dwóch NAJBARDZIEJ NIEDOŚWIADCZONYCH w całym Kaer Morhen?
 • Leo ginie przez Vesemira, zresztą who cares
 • O tak podajmy Triss eliksir przecież nie tak że w książkach nie można było jej podawać żadnych eliksirów
 • W ogóle jakim cudem wiedźmini zdecydowali si…


Przeczytaj cały post
Diode24q Diode24q 26 lut 2017
5

Ocena ogólna trylogii wiedźmińskiej

Całkiem niedawno, bo wczoraj skończyłem swój trwający ponad rok maraton z wiedźmińską trylogią. Wiedźmin 3 dostarczył mi tyle emocji i można było go przejść na tak wiele sposobów, że korciło, aby próbować różnych kombinacji. Zdecydowałem się tez przejść po kolei część pierwszą, drugą i trzecią, co jednak się nie udało, bo przyzwyczajony do prostego sterowania z Gothic, Assassin's Creed czy właśnie Dzikiego Gonu, nie potrafiłem poradzić sobie po ponad trzech latach z pierwszą komputerową przygodą Geralta z Rivii.

O samym Geralcie dowiedziałem się w pierwszej gimnazjum i po zobaczeniu let's play z Zabójców Królów zapragnąłem tę grę mieć. Obie części (był to 2012 rok) dostałem na gwiazdkę, a pół roku później zakończyłem czytać sagę Sapkowskiego …

Przeczytaj cały post
Boreas93 Boreas93 15 sie 2016
3

Postacie i miejsca ze światów odwiedzanych przez Ciri

Hej, zauważyłem, że na wiki nie są opisane postaci z legend (Galahad) lub postaci historyczne (np. Henryk von Schwelborn), które Ciri spotykała podczas swych podróży po miejscach i czasach w „Pani Jeziora". Czy artykuły o nich powinny powstać? Możnaby oprzeć się w nich tylko na wydarzeniach z sagi, a ewentualne informacje z innych źródeł podać w ciekawostkach. Czy może jednak całkiem je pominąć, bo te postaci i miejsca nie są w świecie wiedźmina? A może nie pomijać, bo wszystko co w książce, powinno jednak znaleźć się na wiki? Co o tym myślicie?

Przeczytaj cały post
Kyoshi13 Kyoshi13 3 sie 2016
9

Wiedźmin 1 - Zakon czy Wiewiórki?

Cześć, chciałem się was zapytać, jaką ścieżką lepiej podążać w Wiedźminie 1? Ścieżką Scoia'tael, Zakonu czy może jednak zachować neutralność? Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji. :) 

Przeczytaj cały post
Thingoln Thingoln 25 lip 2016
1

Kategorie – „Upadli Rycerze” a „Zakon Płonącej Róży”

Witam!

Na stronach z Upadłymi Rycerzami z Wiedźmin 3: Serca z Kamienia pojawia się również kategoria Kategoria:Zakon Płonącej Róży. Czy nie jest ona czasami nadrzędna względem tej pierwszej, czy może powinny być dodawane obie? Z jednej strony mogli zasilić szeregi tej szajki również „zewnętrzni” bandyci, jednak równie dobrze oni wszyscy mogli wcześniej należeć do zakonu.

Co o tym sądzicie? Dla mnie jest to dość dziwna sytuacja, która nie powinna mieć miejsca. Jedna przynależność –> jedna kategoria.

Pozdrawiam.

Przeczytaj cały post
Ugrassal Ugrassal 23 lip 2016
2

Zamieszczanie opisow z Bestiarisza na Wiedźmin Wiki

Witam. Zauważyłem, że na Wiki nie ma wielu potworów wymienionych w bestiariuszu. Powód jest prosty; nikomu nie chce się przepisywać obszernego wpisu z dziennika Geralta na stronę lub tworzyć długiej i spójnej językowo wypowiedzi na podstawie tych informacji. Czy zna ktoś jakiś sposób/ narzędzie służące do kopiowania opisów z dziennika Geralta do schowka, a nastepnie wklejanie ich na strony Wiedźmin Wiki? Pomogłoby to stworzyć około 20 nowych stron z brakującymi potworami i uzupełnić już utworzone oryginalnym opisem z gry... Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi.

Przeczytaj cały post
Kyoshi13 Kyoshi13 22 lip 2016
4

Prośba

Jak już widzicie po nagłówku, cały ten wpis to prośba. Chodzi o to, iż nie są uzupełnione strony z zadaniami. Przydałoby się to uzupełnić, niż poprawiać błędy stylistyczne, językowe czy jakiekolwiek inne na pozostałych stronach.

Przeczytaj cały post
Paserid Paserid 21 lip 2016
2

Fantastyczne jedzenie walka 2016 (tf)

Na CSie powstał jakiś dziwny twór, http://spolecznosc.wikia.com/wiki/Blog_u%C5%BCytkownika:Baakamono/Fantasy_Food_Fight_2016:_Runda_pierwsza. Pozwoliłem sobie zgłosić Mięso wywerny. Na razie nic się tam nie dzieje, ale zapewne w niedalekiej przyszłości kandydaci (żarcie) będą potrzebowali głosów, podpisów etc. Zachęcam do głosowania na naszych ewentualnych kandydatów.

Poza tym, zachęcam innych członków społeczności do zgłaszania innego wiedźmińskiego jedzenia, trochę tego w końcu było we wszystkich częściach.

Jeżeli jest taka możliwość, prosiłbym administratora aby wyróżnił wątek / dodał do kącika społeczności / coś innego tentegnął.

Paserid vel Wróbel Listy, Wkład

Przeczytaj cały post
Diode24q Diode24q 27 cze 2016
3

Zapisy do internetowego Gwinta (wersja beta)

Przeczytaj cały post
Ziraeel Ziraeel 4 cze 2016
8

Krew i Wino - plusy i minusy dodatku (według mnie)

Witam wszystkich! Właśnie zakończyłem drugi już dodatek do Wiedźmina 3 - "Krew i Wino" i muszę przyznać, że wzbudził on we mnie dużo różnych emocji. Niestety jednak, tak jak wszystko posiada swoje wady i zalety, które postaram się wypisać (jest to moja osobista i nie wiążąca opinia). Postaram się też za bardzo nie spoilerować.

Plusy:

+ Powraca Regis, Anna Henrietta, Pani Jeziora i wiele innych lubianych przeze mnie postaci

+ Charakter Dettlaffa i szantażysty - postaci te nie są czarno -  białe

+ Nawiązania do Dzikiego Gonu, Serc z Kamienia i Pięcioksięgu

+ Winnica Corvo Bianco

+ Niesamowite krajobrazy

+ Zadanie związane z bankiem (to zadanie jest najprawdziwsze do bólu - no może poza sposobem na załatwienie)

+ Wątek Marleny

+ Genialne dialogi

+ Nowy…

Przeczytaj cały post
Patapole12 Patapole12 27 maj 2016
3

Poronienie

Dobra, spoilery do W3.

Najpierw dowiadujemy się, że Anna poroniła podczas ucieczki od Filipa. Potem, że poroniła na bagnach, przez Siostry. Nie ogarniam czegoś czy scenarzyści się pomylili?

Przeczytaj cały post
Pqtryk z Rivi Pqtryk z Rivi 27 maj 2016
3

CZY Geralt Żyje

Nie czytałem wszystkich tomów z wiedźmina ale sporo się mówi że Geralt na końcu umiera.Nawet CDproject mówiło że umiera a gra chyba ma być kontuacją książki,

inni mówią Geralt na Wyspie Jabłoni z Yen ,Póżniej dziki gon ana końcu 2część wiedźmina.....(CHodzi mi tutaj oto żę mówi się albo tak byłó że Ciri Teleportowała Geralta i Yen na wyspe Jabłoni a pózniej dziki gon porywa jen i druga część to kontynuje)..... kóra kontynuje dalsze losy Geralta.W wiedźmine 3 Geralt mówi do innego wiedźmina że wie jak to jest mieć widły w plecach.A jak wiadomo w książce pewien chłop wbił mu widły w plecy,i w tedy Geralt rzekomo umiera i Yen chyba.

Noto jak geralt ma nieżyć skoro sama gra mówi że żyje ,żę to dalsze przygody Białego Wilka

Przeczytaj cały post
FankaWieśka FankaWieśka 8 maj 2016
10

Triss czy Yen???

Ja przeczytałam połowe sag wiedźmina jestem w trakcie czytania chrest ognia i zdecydowanie jestem za Yen, a wy?

Przeczytaj cały post
Eskel456 Eskel456 7 maj 2016
2

Krwawy Baron

Boże dlaczego on Jest tak pijany ?! Człowiek który nie ma granic (w zakresie alkoholu) najbardziej nierozsądny człowiek jakiego widziałem mieć żonę dzieci (jedno z nich to poroniec) i jeszcze wymagać od Geralta pomocy w szukaniu ich za mało informacji które mają pomóc w odszukaniu ich ... w ogule dlaczego ktoś taki może wymagać ... ??? napiszcie co wy o nim myślicie ?

Przeczytaj cały post
Fongor Fongor 20 kwi 2016
1

Zmieniam stronę!

Dotychczas głośno opowiadałem się za Djikstrą w "Racji Stanu" z Wiedźmina 3. Teraz już jednak rozmumiem tych, którzy opowiedzieli się za Roche'em i również staję po jego stronie. Decydujący argument: Djisktra zwlekał z ogłoszeniem jego decyzji, a do drugiej strony przekonałem się przechodząc poprzednią część.


Pewnie nikogo to nie obchodzi, ale i tak miałem potrzebę to napisać.

Przeczytaj cały post
Diode24q Diode24q 20 kwi 2016
1

Petycja o odebranie uprawnień Neggevowi

Witajcie!

Dzisiaj chciałbym poruszyć dość ważny temat dla Wiedźmińskiej Wiki i kierunku jej rozwoju. Wiki nie rozwija się dobrze. Wszystko idzie w złym kierunku, nie ma stron pomocy, brakuje FAQ i regulaminu, a wygląd jest zbyt skomplikowany i już przestarzały. Artykułom brakuje kategorii i zawartości, która po pierwsze byłaby spisana w stylu encyklopedycznym, a po drugie w sposób interesujący dla czytelnika. Obecna administracja nie robi z tym absolutnie nic. Mimo moich próśb skierowanych do Neggeva nie zostały podjęte żadne kroki by to zmienić. Wandalizmy zdarzają się, a ich sprawców nie można ukarać. Marne artykuły powstają, a nie sposób je usunąć, skoro administratorzy nie podejmują żadnych działań w tym kierunku. Chciałbym, aby Szanown…

Przeczytaj cały post
M4t3u52c3l31 M4t3u52c3l31 5 kwi 2016
2

Mam pytanie ?

Jak to jest z komiksami Wiedźmińskimi , należy je czytać w sposób chronologiczny czy jest to bez żadnej różnicy ? 

Przeczytaj cały post
Tavriela Tavriela 12 gru 2015
7

"Sezon Burz"

Kiedy kupiłam książkę "Sezon Burz" w 2013 od razu odłożyłam Ją na półkę. Wróciłam do niej miesiąc temu i muszę z przykrością stwierdzić, że Książka nie jest takim.. fenomenem jak Saga i dwa pierwsze tomy opowiadań. Książkę czytałam dwa tygodnie, co w porównaniu z czytaniem sagi to całe wieki. "Ostatnie Życzenie" i "Miecz Przeznaczenia" oraz 3 pierwsze tomy sagi dostałam od przyjaciela, gdyż już wtedy interesowałam  się fantastyką. Te książki przeczytałam w...  nie całe dwa tygodnie. Później wzięłam z mojej półki Tolkiena i jego "Świat" i przestałam się tam interesować zabójcą potworów. I przez rok czytałam horrory Kinga i fantastykę Tolkiena, ale kiedyś musiałam doczytać to dzieło i tak się stało. Potem trochę zawiedźona końcem sagi, nic n…

Przeczytaj cały post
FirstDrellSpectre FirstDrellSpectre 8 lis 2015
26

Wady i rozczarowania grami

Gry serii Wiedźmin są dobre, ale wszystkie mają swoje wady i rozczarowania.

Wiedźmin: Powrót Białego Wilka (tak wolę nazywać pierwszą grę)

 • powtarzalne i niezbyt ciekawe zadania poboczne, czyli siekanie potworów i zbieranie strzeżonych przez nich skarbów
 • fabuła jest bardzo liniowa
 • można nosić tylko 1 zbroję i 1 komplet mieczy
 • bardzo krótka lista zbroji
 • karty seksu zamiast scen seksu
 • kilkusekundowe sceny podchodzenia postaci do Geralta
 • na koniec aktu 1 Geralt zostaje aresztowany przez sierżanta, kiedy Mikul go prowadzi, ale w grze nigdy nie powiedziano za co, do dziś tego nie rozumiem
 • system walki zbyt prosty i za mało zręczności wymaga
 • Styl walki był niewygodny i sztuczny, poza tym przyzwyczajony jestem do stylu walki w W2 i W3. Pewnie przez to tak m…
Przeczytaj cały post

Advertisement