FANDOM


Brama do Starej Wyzimy lub Brama na Groblę (nazwa zależna od tego, gdzie Geralt znajduje się w danej chwili) - brama znajdująca się między przejściem na Groblę i do Starej Wyzimy w grze komputerowej Wiedźmin.

Wiedźmin

Stanowi jedną z ostatnich rzeczy, jaką widzą wywożone do Starej Wyzimy ofiary epidemii Catriony. Po raz pierwszy Geralt widzi ją w akcie II na Grobli na drugim końcu pomostu naprzeciwko bramy do Wyzimy Klasztornej, gdy do niej podchodzi, uaktywnia się przerywnik filmowy, w którym rozbrzmiewa komentarz wiedźmina na temat Starej Wyzimy. Brama jest strzeżona przez dwóch knechtów Zakonu Płonącej Róży, którzy nie przepuszczą Geralta. Pozostaje ona zamknięta zarówno w akcie II, jak i akcie III.

W akcie V nikt jej już nie strzeże i zostaje ona otwarta i można z niej skorzystać tylko raz: po jej przekroczeniu Geralt wkroczy do Starej Wyzimy i nie będzie mógł już wrócić na Groblę. Jednak w trakcie pobytu na Grobli z Bramy do Starej Wyzimy będą wychodzić gromady buntowników Scoi'atel, przyjaźnie lub wrogo nastawionych w zależności od decyzji gracza w zadaniu Wolne elfy w akcie IV.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.