FANDOM


Bran Tuirseach – król Skellige, głowa klanu Tuirseach oraz jarl An Skellig.

Brat króla Skellige i Cintry Eista Tuirseach i szwagier królowej Calanthe, wuj jarla Cracha an Craite, żonaty z Birną miał syna Svanrige'a Tuirseacha kandydata do korony Skellige po jego śmierci.

Gry

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Bran żył bardzo długo. Gdy już stał się stary i zniedołężniały, wybrał się na polowanie na niedźwiedzie uzbrojony tylko w nóż. I tak zakończył życie.

Był bardzo szanowanym królem, choć niektórzy zarzucali mu, że przedkłada wojaczkę nad sprawy archipelagu i pozwala, by żona wchodziła mu na głowę. Inni twierdzą, że Bran wypływa na dalekie rajdy właśnie po to, by nie mieć do czynienia z małżonką.

W trzeciej części gry Geralt trafia na pogrzeb Brana w Porcie pod Kaer Trolde. Wydarzenie to ściąga ogromną ilość Skelligijczyków opłakujących dawnego władcę.

Zgodnie z tradycją jego ciało umieszczono na łodzi, którą miał odbyć swoją ostatnią podróż. O dziwo, w podróży tej zdecydowała się mu towarzyszyć jego nałożnica, mimo iż wielu liczyło, że uczyni tak jego żona - Birna. Zwłoki odbijają od brzegu i zostają podpalone strzałą wystrzeloną przez Cracha an Craite.

Linki zewnętrzne

Gwent icon Zobacz w samodzielnej wersji GWINTA kartę Bran Tuirseach.

Przypisy

  1. Zgodnie z datowaniem książkowym – wg datowania stosowanego w grach jest to rok 1272.
  2. 2,0 2,1 2,2 2,3 Wiedźmin 3: Dziki Gon
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.