FANDOM


Bronovitz – wioska położona na wschód od posiadłości Garin.

Wiedźmin 3: Serca z Kamienia

W głównej części wsi, przy drogowskazie, znajduje się tablica ogłoszeń. Ponadto okoliczne pola zamieszkują nekkery. Po drugiej stronie jeziora, przy Górnym Młynie, swoją siedzibę mają ofirski kupiec oraz zaklinacz słów. Na północ od wiatraka znajduje się kapliczka Wiecznego Ognia nawiedzana przez upiory, natomiast droga łącząca obie części wsi jest żerowiskiem utopców.

W Bronovitz odbyło się wesele z okazji ślubu Aldony Lamch, przyjaciółki Shani, z Jawnutem de Bogar. W uroczystości uczestniczył również Geralt z Rivii opętany przez ducha Witolda von Evereca, ponieważ nieboszczyk, zgodnie z życzeniem swojego brata, miał się na niej wybawić po wszystkie czasy. Po oczepinach mogło dojść do romansu między wiedźminem a medyczką.

Opis

Niewielka, malownicza wieś, jedna z najładniejszych w regionie, jest często opiewana w utworach poetów i bardów. Najbardziej znanym dziełem, którego akcja ma miejsce we wsi Bronovitz, jest wodewil „Zrękowiny” autorstwa Stanislasa Islasa. Wieś szczególnie upodobała sobie oxenfurcka bohema, która uwielbia spędzać tu sezon letni – wówczas to organizowane są konkursy na najpiękniejszą czapkę z piór oraz nocne poszukiwania złotego rogu, odbywające się w pobliskich lasach.

Powiązane zadania

Ciekawostki

  • Chata, w której odbywa się uroczystość jest wzorowana na dworze „Rydlówka”, w którym działa się akcja dramatu Stanisława Wyspiańskiego pt.Wesele.

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.