FANDOM


Carthia van Canten, zwana Cantarellą – informatorka Assire var Anahid, kochanka Vattiera de Rideaux.

Złotowłosa osiemnastolatka. Posiadała kształtne piersi i aksamitne wargi. Miała też doskonałą pamięć i inteligencję żywą jak rtęć.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

W trzeciej części gry Geralt może spotkać Carthię na turnieju gwinta w Passiflorze w trakcie zadania „O wysoką stawkę”. Kobieta przedstawia mu się jako Sasza i twierdzi, że wiele o nim słyszała od ich wspólnej znajomej – Fringilli Vigo. Po zakończeniu pierwszego etapu karcianych zmagań, zaprasza wiedźmina na taras, gdzie proponuje mu pewien układ – jeśli pomoże jej w kradzieży pieniędzy, przeznaczonych na nagrodę, ta podzieli się z nim połową sumy. Niezależnie od tego, czy Biały Wilk się zgodzi i jak poradzi sobie w dalszej części turnieju, pieniądze i tak znikają, jak się okazuje nie za sprawą Saszy. Geralt udaje się wraz z nią na poszukiwanie kwoty, a gdy ją znajdują i pozbywają się złodziei, dzielą się łupem. Kobieta twierdzi, że od tych pieniędzy zależy jej życie. W ramach podzięki zaprasza wiedźmina na kolację do Zimorodka. Wyjawia mu, że w rzeczywistości nazywa się Cantarella i jest nilfgaardzką agentką, oraz że musi wracać do kraju. Jeśli Geralt się zgodzi, mogą udać się na górę i spędzić czas na rozkoszach cielesnych. Rano, po mile spędzonej nocy, Biały Wilk znajduje pozostawiony przez nią list, w którym Carthia obiecuje, że jeszcze się spotkają.

Wiedźmin 3: Krew i Wino

Cantarella nie pojawia się osobiście w dodatku, ale w beauclairskiej winiarni „Żmija i Rubin” można znaleźć dwa adresowane do niej listy, które opowiadają o dalszych losach kobiety. Jeden jest od księcia Anséisa, a drugi od Fringilli Vigo.

Po wydarzeniach w Novigradzie wyjechała do Toussaint, gdzie na polecenie Loży miała szpiegować rivskiego księcia. Przedstawiła mu się nawet swoim prawdziwym imieniem. Anséis szybko się w niej zakochał, lecz na jego nieszczęście czarodziejki zmieniły swoje plany i pozwoliły Carthii wyjechać z Toussaint i porzucić księcia bez słowa. Nie wiadomo jakie zamiary wobec księcia miała Loża.

Z listu od Fringilli wynika, że mimo śmierci Assire var Anahid, Carthia dalej działała jako agentka czarodziejek.

Ciekawostki

  • Cantarella to odmiana arszeniku – przydomek świadczy o jej zdradliwości;
  • Według informacji z powieści, posiadała jasne włosy, ale w grze mają one ciemną barwę. Możliwe, że przefarbowała je, by nie zostać zdemaskowaną lub jest to niedopatrzenie twórców.
  • Z księgi przychodów i rozchodów znalezionej w kasynie Skurwiela Juniora można dowiedzieć się, że Carthia bywała tam pod pseudonimem Saszy. Miała dług w wysokości 956 koron novigradzkich, które miała zapłacić do połowy przyszłego miesiąca z możliwością przedłużenia terminu o dwa tygodnie przy zwiększeniu stawki do 35 procent.
  • Podczas wyścigów w posiadłości Vegelbudów możemy dosiąść konia o imieniu Cantarella.

Galeria

Linki zewnętrzne

Gwent icon Zobacz w samodzielnej wersji GWINTA kartę Cantarella.

Przypisy

  1. Wiedźmin 3: Dziki Gon
  2. Wiedźmin 3: Krew i Wino
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.