FANDOM


Cidariskrólestwo północy, leżące nad Wielkim Morzem. Graniczy z Temerią, Kerack, oraz Verden i Bremervoord poprzez dolinę rzeki Adalatte.

Królestwo Cidaris, podobnie jak Toussaint, słynie z wyrobu wyśmienitych win. Flota Ethaina osłaniała od morza tereny Czterech Królestw (Aedirn, Kaedwen, Redania, Temeria). Stolica Cidaris słynie z Morskiego Bazaru, na którym można kupić wiele dziwnych, egzotycznych i rzadkich towarów zwożonych z najdalszych zakątków świata.

Ważniejsze miasta

Gospodarka

Królestwo Cidaris utrzymuje się głównie z rybołówstwa, połowu pereł i bursztynów, owoców morza oraz handlu morskiego przeróżnymi towarami z najdalszych zakątków świata. Cidaris słynie także z wyrobu znakomitych win które ustępują tylko tym z Toussaint.

Religia

Jak w innych Królestwach Północnych, w Cidaris są wyznawane kulty Proroka Lebiody, Melitele i Wiecznego Ognia. Możliwe, że dzięki kontaktom handlowym ze Skellige napłynął tu kult Freyi.

Kultura

Miejscowa ludność to w większości rybacy i poławiacze, ich kultura nieodzownie związana jest z morzem.

Siły zbrojne

W2 SS Rycerz z Cidaris

Cidaryjski rycerz

Nie wiadomo jakie siły lądowe posiada królestwo Cidaris. Pewne jest natomiast to, że król Ethain posiada sporą flotę strzegącą skrzydło Czterech Królestw.

Ciekawostki

  • Cidaris, choć jest małym królestwem, należy do jednych z najzamożniejszych państw.
  • Cidaris wytwarza dobre i znane wino, które choć ustępuje smakiem winom z Toussaint, jest chwalone przez poetów.

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.