FANDOM


Czarna perła – zadanie poboczne występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt pomaga Nidasowi w zdobyciu czarnej perły dla jego ukochanej.

Wiedźmin spotyka weterana wielu wojen w Novigradzie. Mężczyzna opowiada Białemu Wilkowi, że szuka czarnej perły dla swojej ukochanej żony. Geralt zgadza się pomóc staruszkowi.

Wpis w dzienniku

Czując zbliżającą się śmierć, ludzie starają się domknąć różnego rodzaju niezamknięte sprawy. Jedni spisują testamenty, inni spłacają długi, jeszcze inni godzą się ze skłóconą rodziną.

Nidas, dziarski weteran z Novigradu, chciał załatwić dość niecodzienny sprawunek — zdobyć czarną perłę ze Skellige, którą obiecał niegdyś swej ukochanej żonie. Będąc już w podeszłym wieku, nie dałby rady zdobyć owego rzadkiego przedmiotu samemu — dlatego najął do pomocy wiedźmina.

Geralt wydarł czarną perłę skelligijskim małżom z wprawą doświadczonego poławiacza, pomagając Nidasowi spełnić obietnicę. Niestety, okazało się że jego małżonka nie była w stanie docenić pięknego gestu —starość zdążyła pomieszać jej zmysły i zabrać pamięć. Nawet obiecany przed laty podarunek nie wywołał uśmiechu na jej nieobecnej twarzy.

Przebieg zadania

Spotkaj się z Nidasem na wyspie na północ od Arinbjorn.

Geralt zgodził się, pomóc Nidasowi, zdobyć czarną perłę ze Skellige. W tym celu wiedźmin udał się na północ od Arinbjorn, gdzie czeka na niego staruszek.

Podążaj za Nidasem do łowiska pereł.

Biały Wilk po spotkaniu się z weteranem wojen podąża za nim do miejsca, gdzie można znaleźć czarne perły.

Znajdź czarną perłę za pomocą wiedźmińskich zmysłów.

Po krótkiej przechadzce docierają do miejsca połowu pereł. Geralt wchodzi do wody i nurkuje w poszukiwaniu czarnej perły.

Wróć do Nidasa.

Po krótkich poszukiwaniach Biały Wilk znajduje perłę, z którą wraca do swojego zleceniodawcy.

Zabij utopce.

Na miejscu okaże się, że Nidas został zaatakowany przez utopce. Geralt szybko przystępuje do ratowania weterana wojen. Po pozbyciu się potworów wiedźmin pokazuje staruszkowi perłę. Nidas powie, że nie ma czym zapłacić Białemu Wilkowi, bo pieniądze zostawił w Novigradzie i mówi Geraltowi, aby przyszedł do karczmy Złoty Jesiotr po zapłatę.

Spotkaj się z Nidasem w Złocistym Jesiotrze i odbierz nagrodę.

Wiedźmin udaje się do umówionej karczmy, żeby odebrać zapłatę. Geralt po krótkiej rozmowie ze zleceniodawcą otrzymuje swoją nagrodę, a zadanie kończy się sukcesem.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.