FANDOM


Czas żniw – jedno z zadań głównych aktu III w grze komputerowej "Wiedźmin", rozpoczynające się u Vaski w wiosce ceglarzy w lesie na bagnach.

Przebieg

Od czasów, gdy Geralt został ogłuszony w czasie walki na bagnach z Azarem Javedem, Salamandra założyła na bagnach swoją bazę. Jej przywódca Roland Bleinheim zaczął zagrażac jej mieszkańcom w celu zmuszenia ich do współpracy z przy wyrobie narkotyku fisstechu. Bandyci Salamandry porwali częśc ceglarzy i posłała ich do pracy przy zbieraniu dwugrotu, potrzebnego do produkcji tego środku odurzającego. Vaska prosi wiedźmina o ich uratowanie.

Grupy ceglarzy są trzy. Znajdują się one w jaskini na bagnach, przy starej porębie i koło zrujnowanej wieży. Każdej pilnuje nadzorca i jego pomocnicy. Po ich wybiciu i uwolnieniu wszystkich ceglarzy należy zgłosic się do Vaski, która z wdzięczności podaruje bohaterowi książkę "Hymny Szaleństwa i Rozpaczy", która dostarcza wpisu o Dagonie w bestiariuszu w dzienniku.

Uwagi

  • "Czas żniw" może stac się zadaniem pobocznym, jeśli Geralt wykona zadanie "Dyplmatyka i łowy" sposobem drugim, polegającym na zabiciu Rolanda Bleinheima od razu w obozie Salamander na północnym wschodzie mapy. Wówczas zadanie "Czas żniw" nie będzie konieczne do wykonania, lecz Geralt straci okazję do zdobycia mnóstwa PD i zakończenia zadania "Zbłąkana owieczka".
  • Zadanie "Zbłąkana owieczka" będzie można wykonac właśnie w tym zadaniu, gdyż zaginiony chłopiec znajduje się w jaskini. Jeśli Geralt nie zagadnie go w grocie, to po zakończeniu zadania "Czas żniw" ta misja poboczna zakończy się niepowodzeniem.

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.