FANDOM


Daniel Etcheverry – temerczyk, hrabia Garramone, oficer łącznikowy króla Foltesta w Korpusie Cintryjskim marszałka Vissegerda. Znajomy Jaskra i daleki krewny Ciri.

Charakterystyka

Daniel to młody i surowy hrabia, jednak cechuje go wyrozumiałość i lojalność wobec swego kraju. Jest potomkiem Muriel Piękne Łotrzycy, nie lubi kiedy ktoś zarzuca jej kazirodztwo i puszczanie się na prawo i lewo.

Biografia

Przynależność do Korpusu Cintryjskiego

Daniel został przydzielony do Korpusu Cintryjskiego marszałka Vissegerda, jako oficer łącznikowy króla Foltesta, choć korpus składał się z 8 tysięcy ludzi to tylko 5 tysięcy pochodziło z Cintry, reszta to temerscy ochotnicy. Po rozpuszczeniu plotek o tym że Ciri znajdowała się w Nilfgaardzie, marszałek zaczął rozpuszczać plotki o jej nieprawym pochodzeniu. Etcheverry wspierał go w tym choć doskonale wiedział że nie są prawdziwe, jednak robił to, ponieważ poparcie Cintryjczyków było w interesie Temerii. W czasie walk w Brugge, po udanym wypadzie, jego ludzie przyprowadzili mu Jaskra i Geralta podając ich za nilfgaardzkich szpiegów, hrabia jednak znał barda i rozkazał ich uwolnić. Mimo to, gdy zostali zauważeni przez marszałka Vissegerda, ponownie ich złapano i pomimo że Daniel próbował się za nimi wstawić nic z tego nie wyszło.

Bitwa pod Brenną

Po wydostaniu się z oblężonej twierdzy Maribor, Daniel Etcheverry wziął udział w bitwie pod Brenną. Ranny został przeniesiony przez swych ludzi do szpitala polowego Milo Vanderbecka, gdzie amputowano mu kończynę. Jego dalsze losy są nieznane.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.