Detmold z Ban Ard – płowowłosy czarodziej żywiołu powietrza pochodzący z Ban Ard, brat Drithelma z Pont Vanis zabitego podczas rebelii na Thanedd.

Charakterystyka

Jako że był czarodziejem powietrza, jego charakterystycznym atrybutem był kostur zakończony blaszanym anemoskopem w formie koguta. Przy pasie zwykle nosił torbę i przytroczone butelki z magicznymi wywarami. Miał własnych niewolników, których magicznie zmuszał do zaspokajania swoich potrzeb[1].

Był homoseksualistą, co widać m.in w scenie z Detmoldem podczas zadania Kość z kości oraz gdy mówi, że Triss Merigold nie jest w jego typie, więc nie może mu się odwdzięczyć cieleśnie[1].

Nienawidził Filippy Eilhart z wzajemnością[1].

Biografia

Razem z bratem Drithelmem był w służbie króla Esterada Thyssena w Kovirze. Podczas rebelii na Thanedd wraz z bratem był po stronie Królestw Północy[2].

Gry

Po przewrocie

Po śmierci swojego brata sporządził listę winnych jego śmierci, którą nieustannie poszerzał o nowe nazwiska. Został również doradcą króla Henselta w Kaedwen[1].

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Najważniejszym celem czarodzieja była eksterminacja Scoia'tael, gdyż uważał ich za bandytów i morderców (prawdopodobnie to oni zabili Drithelma). Pragnął również śmierci zaprzedanych Nilfgaardowi czarodziejów – zdrajców oraz wszystkich innych, których posądzał o przyczynienie się do śmierci brata.

Zginął zamordowany przez Vernona Roche'a.

Vernon Roche postanowił sam odbić Anais, jednak Detmold mu uciekł.

Zginął na rozkaz Filippy Eilhart i Saskii.

Ciekawostki

  • Posiadał kolekcję drogocennej, srebrnej zastawy z Nazairu[1],
  • Według Derae Detmold wyglądał jak „głodny, stary jaszczur”[1].

Galeria

Uwagi

  1. Zgodnie z datowaniem książkowym – wg datowania stosowanego w grach jest to rok 1271.

Przypisy

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.