FANDOM


Dla dobra nauki – zadanie poboczne występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt udaje się na wyspę Kłomnicę, aby dowiedzieć się, czego szuka tam Keira.

Wiedźmin po wspólnie spędzonej nocy z czarodziejką zostaje uśpiony zaklęciem. Następnego ranka po przebudzeniu widzi światło palące się na szczycie wieży na Kłomnicy. Postanawia udać się tam i sprawdzić, co się tam dzieje.

Wpis w dzienniku

Mówią, że przysłowia są mądrością narodów. Różnie z tym po prawdzie bywa, ale akurat w kaedweńskim porzekadle „jak kto czarodziejce wierzy, jego głupoty się nie zmierzy”, jest wiele prawdy.

Geralt przekonał się o tym przy okazji kolacji z Keirą. Wpierw, w trakcie pozornie niezobowiązującej konwersacji, Keira wyciągnęła od wiedźmina informacje na temat plugawego laboratorium w wieży na Kłomnicy, a potem, kiedy najmniej się tego spodziewał, uśpiła zaklęciem, by nie przeszkodził w realizacji jej niecnych planów...

Jeżeli Geralt wyśle Keirę do Kaer Morhen

Geralt przyłapał Keirę na gorącym uczynku, gdy opuszczała wieżę z wynikami badań Aleksandra nad zarazą Catriony. Czarodziejka była zdania, że notatki te mogą posłużyć wynalezieniu lekarstwa na ową śmiertelną chorobę. Co więcej, miała nadzieję, że perspektywa uzyskania takiego remedium skłoni króla Radowida, by zapomniał o dawnych przewinach Keiry przyjął ją na swój dwór. Wątpię, żeby Radowid wykazał się taką wspaniałomyślnością — całe szczęście jednak Geraltowi udało się przekonać Keirę, by porzuciła te mrzonki i zamiast do Oxenfurtu, udała się do Kaer Morhen.
Jaskier

Przebieg zadania

Ustal, co Keira robi w wieży na Kłomnicy.

Geralt udaje się na wyspę, aby dowiedzieć się, co planuje Keira.

Znajdź Keirę.

Wiedźmin widzi czarodziejkę wychodzącą z wieży i pyta się, co robi. Ta opowiada, że interesowały ją badania maga, który mieszkał w budynku i zajmował się badaniem Catriony – chciała wziąć jego notatki, aby Radowid przebaczył jej przynależenie do Loży. Biały Wilk ma trzy opcje do wyboru:

  • Pozwolić Keirze iść do Radowida,
  • Nie zezwolić jej odejść z zapiskami, co doprowadzi do walki,
  • Powiedzieć czarodziejce, że jej plan to samobójstwo i wysłać do Kaer Morhen.

Konsekwencje

Keira idzie do Radowida – Geralt może znaleźć jej ciało nabite na pal na rynku w Novigradzie. Radowid nie był zainteresowany badaniami na temat zarazy i zabił czarodziejkę za przynależność do Loży.

Geralt walczy z Keirą – jeżeli wiedźmin będzie próbował siłą zatrzymać czarodziejkę, doprowadzi to do walki na śmierć i życie.

Keira wyrusza do Kaer Morhen – czarodziejka wyrusza do Wiedźmińskiego Siedliszcza i będzie go bronić podczas walki z Dzikim Gonem, aby chronić Ciri. Podczas potyczki uratuje również Lamberta. Po zakończonej bitwie wyruszy z nim w podróż, podczas której odkryje lek na zarazę Catriony.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.