Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki

Draug – wyjątkowo potężny i rzadki upiór.

Charakterystyka[]

Upiór ten bywa błędnie klasyfikowany jako demon ze względu na swoją potęgę[1]. Powstaje z ducha wielkiego, a zarazem okrutnego wodza (za przykład może posłużyć Vandergrift), który poległ na polu bitwy. Zachowuje świadomość ze swojego poprzedniego życia, jednak w niczym nie przypomina już człowieka, którym kiedyś był. Wygląda jak gigantyczna, stojąca w płomieniach, humanoidalna istota składająca się z martwych żołnierzy, porzuconej broni, pancerzy i ze szczątek maszyn wojennych, przy czym jest uzbrojony w wielki ognisty oręż i tarczę.

Umięjetności[]

Posiada nadnaturalną siłę, wytrzymałość, pewną władzę nad ogniem i doświadczenie bojowe, które zdobył za życia, a także armię posłusznych draugirów wyglądających jak martwi, rozkładający się żołnierze.

Potrafi nawiedzać razem ze swymi upiorami całe pole bitwy na którym zginął podczas swojego ostatniego starcia, dokładnie odwzorowując jego przebieg.

Ciekawostki[]

  • Geralt z Rivi jest pierwszą osobą, która pokonała drauga. Nikt przedtem nawet nie widział tego rzadkiego i potężnego upiora, (albo nie przeżył z nim spotkania) co przyczyniło się do powstaniu wielu legend przedstawiających tę istotę na różne sposoby.

Galeria[]

Linki zewnętrzne[]

Gwent icon Zobacz w samodzielnej wersji GWINTA kartę Draug.

Przypisy[]

Advertisement