FANDOM


Dulla kh'Amanni – czarodziej-rzemieślnik pochodzący z Ofiru.

Wiedźmin 3: Serca z Kamienia

Według niego w języku Królestw Północy nie ma słowa, która dokładnie oddawałoby istotę jego profesji. Twierdził, że najlepiej przetłumaczyć to jako zaklinacz słów. Dulla zajmował się wypisywaniu run na elementach rynsztunku. Dzięki temu zbroja i broń zyskiwały specjalne magiczne atrybuty.

Geralt mógł go spotkać przy młynie, na wschód od wsi Bronovitz. Niestety statek wiozący narzędzia oraz pieniądze zatonął. Aby wiedźmin mógł skorzystać z jego usług, musiał najpierw dostarczyć rudę nefrytu, którą można znaleźć w jaskini Jadowy Wykrot. Dodatkowo jeśli Biały Wilk dofinansuje warsztat, możliwe stanie się zaklinanie trudniejszych i potężniejszych słów.

Dulla mówił Geraltowi, że wyruszył na północ kontynentu, aby poszerzać swoją wiedzę i się rozwijać. W Ofirze jego sztuka była wysoko ceniona, więc mógłby tam żyć dostatnio, lecz nie byłby spełniony. Z listu znalezionego przy ciele czarodzieja Aamada można dowiedzieć się, że nie darzył Wernera sympatią oraz zaufaniem, a także, że zaklinacz słów kłamał. Dulla wyjechał z Ofiru na polecenie króla. Miał na Północy dzielić się swoją wiedzą na temat runotwórstwa z miejscowymi oraz potajemnie poszukiwać zaginionego księcia. Tereny wiejskie nie odpowiadały mu, gdyż poziom rozwoju był dużo niższy od Ofiru. Z tego powodu prosił króla i Aamada o pozwolenie na przeniesienie się do miasta.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.