Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki

Dyplomatyka i łowy – jedno z głównych zadań rozdziału III.

Istnieją dwa sposoby na wykonanie tego zadania. Wykonanie tej misji jest konieczne do rozwiązania zadania "Zamek i klucz".

Sposób pierwszy

Po wykonaniu zadania "Czas żniw" Geralt decyduje się na współpracę z Hierofantem - przełożonym druidów - w walce z Salamandrą. Ten zgadza się, gdyż bandyci z tej organizacji stanowili dla niego zagrożenie. Planuje złapać ich w pułapkę - prosi Geralta, by przyniósł z jaskini zajmowanej przez kuroliszki grzyb zwany psilocybem (pojawia się wpis do dziennika o tym grzybie). Po wzięciu psilocyba i dostarczeniu go Hierofantowi, ten wyśle do Rolanda Bleinheima gołębicę, która ma dostarczyc mu psilocyb, potrzebny do produkcji pewnego narkotyku. Spotkanie zostanie zaaranżowane - hierofant razem z dwoma wiwernami uda się na miejsce niedaleko starej poręby. Gdy w końcu razem z Geraltem przybędą na miejsce, wywiąże się walka z bandytami Salamandry i ich szefem Rolandem. Z ciała Rolanda trzeba wziąc zaszyfrowaną wiadomość - tak następuje koniec zadania.

Sposób drugi

Ta nieoficjalna metoda sprawia, że gracz zyskuje mniej PD, ale za to oszczędza więcej czasu, przez co nie musi wykonywać zadania "Czas żniw" oraz wielu faz ze sposobu pierwszego. Zadanie staje się również niemalże kopią zadania "Wyzimski łącznik", tylko toczącą się w innej scenerii (bagna) i polegającą na zabiciu innej osoby (Roland Bleinheim). Polega on na tym, że wiedźmin wchodzi do byłego obozu nieludzi, który został przejęty przez Salamandrę, i toczy walkę z bandytami Rolanda i nim samym. Na poziomie trudnym walka przybierze dramatyczny dla wiedźmina obrót, jeśli da się przez nich otoczyć, jednak można wykorzystać sprytnie mostek i tłuc złoczyńców po kolei. Po zabiciu Rolanda trzeba z jego ciała zabrać zaszyfrowaną wiadomość i na tym kończy się zadanie.

Uwagi

  • Dla większej liczby PD opłaca się zabić wszystkich bandytów Salamander w obozie poza samym Rolandem i wykonać zadanie sposobem pierwszym - na neutralnym obszarze pojawią się wówczas nowi bandyci, a Geralt zyska kolejne PD za ich zabicie.
  • Z ciała Rolanda Bleinheima można wziąć oprócz wiadomości nielegalny miecz, sztylet zabójcy, sfałszowany edykt królewski (jego przeczytanie nie daje żadnych wpisów, chociaż trafia on do przedmiotów fabularnych) oraz receptę na eliksir z serca wilkołaka - przydatny, gdy wiedźmin zdecyduje się na zabicie Vincenta Meisa.
  • Tytuł zadania nawiązuje do księgi czwartej "Pana Tadeusza" autorstwa Adama Mickiewicza.

Galeria

Advertisement