FANDOM


Dziennik – książka w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon i dodatku Krew i Wino.

Dziennik na Ard Skellig

Powiązane zadania

Treść

To już piąty tydzień mija, odkąd zostałem wynajęty przez księcia Valgridovta z dalekiej krainy, abym pomógł bezpiecznie dotrzeć jego bliskim do Beauclair. Do niedawna to było tylko podejrzenie, ale dziś już jestem pewien, że nasz statek jest tropiony.

Wzięliśmy kurs na brzeg. Kapitan chce uzupełnić zapasy w niewielkiej wsi o nazwie Ursten, a następnie ruszyć w górę Pontaru. Maszty statku, który płynie w ślad za nami wciąż są widoczne na horyzoncie.

Stało się. Toniemy. Byliśmy już niedaleko brzegu, kiedy zerwał się potworny wiatr. Wichura rzuciła statkiem o przybrzeżne skały. Nabieramy wody. Reja zmiażdżyła mi nogi. Nie wiem co się z nimi stanie. Nie wiem co będzie z potomkami królewskiego rodu, których miałem bezpiecznie dowieźć do Beauclair... Zawoskowane listy polecające zostały w kufrze, który marynarze wyrzucili za burtę, kiedy statek zaczął nabierać wody.

Jeżeli kiedykolwiek wypłyną, jeżeli ktokolwiek je odnajdzie niech wie, że powinna je zobaczyć kobieta reagująca na imię Wiki. Nie zna tutejszego języka, ale jeżeli przeczyta słowa: „Wiedhog latrut alame choir”, będzie wiedziała co z tym zrobić. Mam nadzieję, że przeżyje, bo szczęśliwie wraz z dzieckiem płynęli innym statkiem. Starzec nalega, żeby się rozdzielili. Miał rację. Nie wiem kto nas ściga... Wiem tylko, że umieram...

Dziennik w Pałacu Beauclair

Powiązane zadania

Treść

-I-

Syanna dała mi dziś laurkę. Przedstawia bezgłowych, zakrwawionych ludzi. Spytałam, czemu to narysowała. Księżniczka odpowiedziała, że to scena z koszmarów, które nawiedzają ją, odkąd tylko pamięta. Faktycznie, Syanna noc w noc budzi się z krzykiem – chyba, że śpi w jednym łóżku z Anariettą.

-II-

Dziewczynki dziś się pokłóciły. Niestety, muszę odnotować, że nie zachowały się jak przystało damom: doszło do rękoczynów. Pierwsza uderzyła siostrę Anna Henrietta. Syanna nie pozostała jej dłużna. Nim zdołałam je rozdzielić, mała Anarietta straciła dwa mleczaki. Natychmiast pobiegła na skargę do rodziców. Jego Książęca Mość nie dał wiary mojej relacji. Cała wina została przypisana Syannie. Dziewczynka została przykładnie ukarana. Anarietta próbowała potem załagodzić sytuację, ale Książę i Księżna byli nieugięci.

-III-

Dziś po raz pierwszy towarzyszyłam dziewczynkom w Krainie Tysiąca Baśni. Spędziłyśmy tam pół dnia. Wpierw bawiłyśmy się z Calineczką, a potem z Rumcajsem. Był niezwykle szarmancki jak na rozbójnika. Chylę czoła przed osiągnięciem mistrza Artoriusa Vigo. Dowiódł, że w magicznych arkanach nie ma sobie równych. Dziewczynki powiedziały, że jeśli miałabym ochotę wybrać się tam sama, wystarczy otworzyć książkę 'Kraina Tysiąca Baśni' i powiedzieć na głos słowa zaklęcia: Expecto ludum!

-IV-

Syannę badali dziś czarodzieje przysłani przez Kapitułę. Nie wiem, do jakich wniosków doszli, ale Jego Książęca Mość jest wyraźnie zmartwiony. Spytałam księcia, co teraz czeka księżniczkę. Nie odpowiedział.

-V-

Uczyłam dziś dziewczynki języka nilfgaardzkiego. Syanna bardzo się przykładała, mimo, że z trudem zapamiętuje nowe słówka. Księżniczka Anarietta wykazuje większy talent, ale i skłonność do psot. Kiedy myślała, że jej nie słyszę, powiedziała pod moim adresem: 'bloede hoel'. Śmiały się z Syanną w niebogłosy.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.