FANDOM


Dzikość serca – zadanie poboczne występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt ma za zadanie odnaleźć, żonę myśliwego Niellena ze wsi Konary.

Geralt przeglądając tablicę informacyjną, we wsi Jawory, znajduje ogłoszenie Niellena, myśliwego ze wsi Konary, który poszukuje swojej zaginionej żony. Wiedźmin udaje się do zleceniodawcy, po więcej informacji, w celu odnalezienia zaginionej.

Ogłoszenie

Pomóżcie, dobrzy ludzie, kto żyw, niech się zlituje!

Żona moja, Hanna, zaginęła. Kilka dni temu poszła była do lasu i do tej pory do domu nie wróciła. Od zmysłów już odchodzę i każdą cenę zapłacę temu, kto mi ją całą i zdrową do domu sprowadzi albo choć wskaże, gdzie jej szukać można.

– Niellen, myśliwy z Konarów

Wpis w dzienniku

Wędrując po Ziemi Niczyjej Geralt dowiedział się o nieszczęściu pewnego myśliwego z wioski o malowniczej nazwie Konary. Ów człowiek, Niellen, prosił o pomoc w odnalezieniu żony, która kilka dni wcześniej zaginęła w okolicznych lasach. Geraltowi weszło już w krew szukanie zaginionych i postanowił odnaleźć kobietę.

Kiedy Geralt przeczesywał puszczę w poszukiwaniu śladów zaginionej, spotkał Małgorzatę, siostrę Hanny. Kobieta poprosiła wiedźmina, żeby ten przerwał poszukiwania i powiedział Niellenowi, że jego żona nie żyje. Małgorzata wierzyła, że im szybciej Niellen uświadomi sobie stratę, tym szybciej będzie się mógł z nią pogodzić i zacząć życie od nowa. Geralt uznał to za rozsądne i zgodził się.

Historia zaginionej Hanny miała tragiczny finał. Okazało się bowiem, że zabił ją własny mąż. Nie zrobił tego jednak świadomie – mężczyzna dotknięty klątwą wilkołactwa, by chronić swoich bliskich i ludzi z wioski, w czasie, gdy przemieniał się w bestię, krył się w puszczy.

Pewnej nocy Małgorzata, która poznała wcześniej sekret Niellena, postanowiła ujawić go Hannie i wywiodła ją do serca puszczy. Niestety, kobiety były na tyle nieostrożne, że ściągnęły na siebie uwagę wilkołaka. Małgorzata zdołała uciec, ale Hanna nie miała tyle szczęścia. I tak Niellen, pod postacią krwiożerczej bestii, przywiódł do śmierci miłość swojego życia.
Jaskier

Przebieg zadania

Porozmawiaj z myśliwym Niellenem.

Wiedźmin wyrusza do wsi Konary, gdzie spotyka myśliwego Niellena i szwagierkę Niellena – Małgorzatę. Geralt dowiaduje się od nich kilku informacji, między innymi takiej, żeby pytał sąsiadów ze wsi, którzy mogą coś wiedzieć, o żonie myśliwego Hannie. Biały Wilk wypytuje żonę rzeźnika i dzieci kowala o kobietę, ale nie dowiaduje się nic ciekawego.

Poszukaj śladów Hanny w lesie za pomocą wiedźmińskich zmysłów.

Białemu Wilkowi, nie pozostało nic innego, jak udać się do lasu, gdzie ostatnio widziano Hannę. Wiedźmin znajduje stado wilków gromadzących się dookoła zwłok. Po pokonaniu zwierząt pojawia się Małgorzata, która próbuje przekupić Geralta, aby ten zaprzestał śledztwa i powiedział Niellenowi, że jego żona nie żyje. Kobieta twierdzi, że myśliwy zasługiwał, na kogoś więcej niż Hanna. Wiedźmin może przyjąć od Małgorzaty 65 W3 SS Korona i 80 W3 SS Doświadczenie. Zabójca potworów może przyjąć oferowane pieniądze i dalej prowadzić śledztwo mimo próśb kobiety.

Znajdź leże wilkołaka, korzystając z wiedźmińskich zmysłów.

Wiedźmin kontynuując śledztwo, bada truchło psa oraz rozerwane zwłoki. Geralt za pomocą wiedźmińskich zmysłów znajduje odciski łap i plamy krwi, które doprowadzają go do kamienia opartego na drzewie, na którym są ślady pazurów. Biały Wilk nie może wejść na drzewo, więc poszukuje śladów na ziemi. Udaje mu się znaleźć kępkę sierści, która dzięki mocnej woni, doprowadza zabójcę potworów do opuszczonej chatki. Wewnątrz Geralt znajduje porozrzucane ubrania oraz notatki, które rzucają trochę światła na obecną sytuację. Po wyjściu z domku wiedźmin zauważa plamę krwi, która doprowadza go do wejścia do jaskini, które jest zablokowane drzwiami. Biały Wilk niszczy drzwi za pomocą znaku Aard i wchodzi do środka.

Przeszukaj leże wilkołaka.

Geralt odwiedzając leże wilkołaka za dnia, może znaleźć tam kilka ciekawych przedmiotów, które mogą się przydać podczas walki z bestią.

Poczekaj, aż zapadnie noc.

Biały Wilk, czekając do północy w leżu wilkołaka, zostaje przez niego zaatakowany.

Pokonaj wilkołaka.

Wiedźmin przygotował się do tej walki, stosując różne oleje, eliksiry, oraz petardy. Wilkołak atakuje Geralta szybko i agresywnie. Biały Wilk nauczony doświadczeniem, głównie unikał ciosów bestii, ponieważ podczas próby parowania zostawał ogłuszony. Kreatura w pewnym momencie, podczas wycia, zacznie sobie regenerować życie, co jest szansą wiedźmina, na zadanie kilku szybkich ciosów, a także użyciu znaków lub petard, żeby ogłuszyć wilkołaka i zatrzymać jego regenerację.

W pewnym momencie do jaskini wbiega Małgorzata. Wiedźmin dowiaduje się, że kobieta od początku wiedziała, że Niellen, jest wilkołakiem i mimo to go kochała. Małgorzata chciała pokazać swojej siostrze Hannie, kim naprawdę jest Niellen, ponieważ myślała, że będzie zdegustowana i porzuci mężczyznę. Myśliwy, jako potwór w ślepej furii zabił swoją żonę. Niellen grozi Małgorzacie, że skończy tak samo, jak jego żona. Geralt ma dwie opcje:

  • Pozwolić Niellenowi zabić Małgorzatę – nagroda to tylko 30 W3 SS Doświadczenie
  • Obronić kobietę i zabić wilkołaka – nagrodą będzie 50 W3 SS Doświadczenie i 10 W3 SS Korona.

Jeżeli, wiedźmin zdecydował się bronić kobiety, będzie musiał zabić Niellena, a Małgorzata ucieknie. Po pokonaniu wilkołaka kobieta wręczy wiedźminowi nagrodę za ratunek.

Jeśli Geralt pozwolił zabić Małgorzatę wilkołakowi, ten wróci, do wiedźmina i będzie prosił o śmierć. Biały Wilk spełni jego prośbę i zakończy się to zadanie.

Ciekawostki

  • Zależnie od powziętych w zadaniu decyzji po pewnym czasie możemy powrócić do wsi Konary i być świadkiem rozmowy kilku wieśniaków jaka pozwoli nam poznać dalsze losy 'bohaterów dramatu' w jakim uczestniczyliśmy:
    • Jeśli ocaliliśmy Małgorzatę zabijając wilkolaka dowiemy się że ta opuściła wioskę szukając szczęścia gdzie indziej, najwyraźniej zdruzgotana stratą najpierw siostry a następnie zniknięciem Niellena.
    • W przypadku, gdy zgodzimy się na zaprzestanie poszukiwań sprawcy przekupieni przez Małgorzatę dowiemy się iż po pewnym czasie odnaleziono jej ciało, zmasakrowane jak jej siostry (która w końcu też została odnaleziona w dziczy).
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.