Ebbing – państwo graniczące z Metinną oraz prawdopodobnie Geso, de facto nilfgaardzka prowincja[1][2].

Historia

W 1210 roku urodził się diuk de salm Roegner, późniejszy król Cintry. Ok. 1233 roku znaleziono dla skazanej incestem Calanthe męża. Wyszła za diuka w 1234 roku[1].

Ok. 1237 roku profesor etyki Vysogota uciekł z akademii w Castell Graupian na bagna Pereplutu, do Ebbing.

W 1239 roku królestwo zostało anektowane przez Nilfgaard. W historiografii nifgaardzkiej I Wojna Północna zaczęły się od zajęcia tego kraju.

Ok. 1265 roku w Ebbing wybuchła rebelia. Władyka z Geso sprzymierzył się z powstańcami. Cesarz Emhyr var Emreis wysłał karną ekspedycję, która stłumiła powstanie.

Po bitwie o Wzgórze Sodden wybuchło drugie znane powstanie. Zostało stłumione przez młodych nilfgaardzkich oficerów. Prawdopodobnie po tych wydarzeniach Ebbing zyskało pozorną autonomię.

Geografia

W Ebbing znajdowała się bagnista kraina zwana Pereplutem przecięta rzekami Arete, Lete, Sylte oraz Veldą.

Według profesora Giraldusa Temeriensisa Ebbing było sporych rozmiarów państwem, a jego dużą część zajmowały bagna Pereplutu, które były wylęgarnią potworów i chorób. Większość mieszkańców osiadło nad rzekami lub morzem[3].

Znane miejscowości

Heraldyka

H Ebbing 3.svg H Ebbing.svg H Ebbing 4.svg H Ebbing 2.svg
Wąż Morski Cztery Rzeki Dzwon Herb syntetyczny

Herb Ebbing nie został opisany w książkach. Trzy pierwsze wersje zostały przedstawione w adaptacjach: pierwsza pozycja przedstawiająca węża morskiego została wprowadzona w Grze Wyobraźni; druga, która symbolizuje cztery ebbińskie rzeki (Veldę, Lete, Arete i Sylte), została stworzona przez użytkownika Mboro i użyta w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon; trzecia z dzwonem pojawiła się w The Witcher Role-Playing Game. Herb syntetyczny został stworzony przez użytkownika SMiki55 i łączy trzy wcześniej podane wersje w jedną.

Znani obywatele

Przypisy

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.