Edmund Thyssen – członek rodu Thyssenidów. Syn Guido Thyssena i Klaudii Starhemberg. Brat Berengarii Thyssen i Ramony Thyssen. Żonaty z Alicją Trojdenidką. Ojciec Esterila Thyssena i Xymeny.

Informacje z opisu rodu Thyssenidów

Małżeństwo margrabiego Edmunda Thyssena z księżniczką Alicją, córką króla Gerarda Trojdenidy, było dla rodu Thyssenidów wielkim i prestiżowym awansem – nikt jednak nie przypuszczał, że wyniesie ono Eesterila, syna Edmunda i Alicji, na tron kovirski.

Tak się jednak stało – choć król Gerard Trojdenida miał oprócz (najmłodszej) Alicji czworo dzieci, w tym trzech synów, wszyscy - nawet starsza córka, Anna – zginęli tragicznie. Gerard, ostatni Trojdenida, przeżył wszystkie swe dzieci prócz Alicji. I zmarł śmiercią naturalną. Esteril i jego bliźniacza siostra Xymena byli jedynymi dziećmi Edmunda i Alicji. Słaby wynik w porównaniu do wyczynowego płodzenia dzieci przez praojca Godambę! Gwoli prawdy historycznej zaznaczmy jednak, że klan Thyssenidów bynajmniej nie malał i nie słabł. Zapoczątkowane przez 9 synów Godamby linie boczne rozmnażały się bardzo aktywnie.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.