Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki

Efekt Uboczny – drugi oficjalny mod (przygoda) do Wiedźmina, opowiadająca o przygodach Jaskra. Mod jest w pełni zdubbingowany. Premiera Edycji Rozszerzonej odbyła się 19 września 2008 r.

Opis[]

Geralt z Rivii, słynny Biały Wilk, dowiaduje się, iż jego najlepszy przyjaciel popadł w nielada kłopoty. Wiedźmin musi zdobyć niemałą sumę orenów, aby wybawić Jaskra z opresji. Czy zdąży na czas?

Postacie[]

Zadania[]

Streszczenie[]

Mija rok od ściągnięcia klątwy z księżniczki Addy. Wiedźmin Geralt ponownie odwiedza Wyzimę i odkrywa, że jego przyjaciel Jaskier siedzi za kratkami jako rezultat uwikłania się w miłosną aferę z żoną jednego z najbogatszych ludzi w mieście. Geralt dowiaduje się od Jaskra, że ten znalazł się w więzieniu właściwie na własne życzenie. Chcąc znaleźć się poza zasięgiem szlachcica obiecującego skrócić trubadura o głowę, poeta zapożyczył się u niejakiego Kłykacza na dwa tysiące orenów, aby przekupić strażnika więziennego oraz zapewnić sobie bezpieczeństwo przebywania w pojedynczej celi.

Geralt udaje się do lichwiarza z interwencją mając nadzieję uporządkować sprawy Jaskra i oferuje spłacić dług za niego. Suma jest niebagatelna, więc potrzeba czasu na jej zgromadzenie. W tym celu Biały Wilk krąży po mieście szukając sposobów na zebranie potrzebnych funduszy, często nie mających zbyt wiele wspólnego z zabijaniem potworów. Szczęście uśmiechało się jednak, gdyż znaczną część zarobku oferowała głodna rozrywek tzw. Kompania Braci.

Uzbrojony wreszcie w sumę 2000 orenów, Geralt wraca do lichwiarza, lecz na miejscu spotyka go niemiła niespodzianka. Okazuje się, że spłata długu staje się o wiele trudniejsze, kiedy Kłykacz żąda jeszcze dodatkowego 1000 orenów odsetek od udzielonego kredytu. Wiedźmin staje więc przed wyborem: akceptacji dodatkowych żądań i spłacenia kapitału plus odsetek; rozwiązania problemu poprzez zamordowanie lichwiarza i jego zbirów; zastraszenia Kłykacza i spłaty samego kapitału (możliwe jedynie przez zjednanie sobie Kompanii Braci i/lub pewnego Riva, byłego człowieka Kłykacza).

Niezależnie od dokonanego wyboru, Jaskra szczęśliwie udaje się wydostać z więzienia i dwójka przyjaciół bezpiecznie opuszcza Wyzimę.

Advertisement