Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki

Secondary quests.png

Eliksir dla Triss zadanie poboczne w prologu gry Wiedźmin.

Przebieg zadania

Ranna w ataku na twierdzę Triss Merigold potrzebuje pomocy Geralta. W tym celu Vesemir wysyła wiedźmina do Lamberta, który opiekuje się czarodziejką. Biały Wilk znajduje go tuż przy wejściu do kuchni. Stary przyjaciel informuje Geralta, że musi iść na pierwsze piętro twierdzy i znaleźć niezbędne składniki, aby mógł wytworzyć lekarstwo. Są to: Biała Mewa znajdująca się w sali wieczornej oraz Calcium equum będący w zbrojowni. Ostrzega Białego Wilka też przed maruderami, którzy kręcą się jeszcze po twierdzy. Wiedźmin idzie na piętro (schody znajdują się w kuchni) i eliminuje napotkanych tam bandytów. Udaje się do wspomnianych lokacji i zabiera ze skrzyń potrzebne nam składniki. W skrzyni razem z Calcium equum znajduje też książkę Przeraza. Wraca do Lamberta, który daje Wilkowi recepturę lekarstwa i odeśle do Vesemira po kolejne składniki.

Vesemir wręcza Geraltowi ćwiekowaną skórzaną kurtkę oraz wiedźmiński miecz stalowy. Można go też wypytać o wiedźminów. Wspomni on o Berengarze co rozpocznie zadanie Tajemnica Berengara. Zapytany o kolejne składniki da Białemu Wilkowi jaskółcze ziele, a także powie jak oskórować przerazę. Wiedźmin otrzyma również zwój na eliksir z oka przerazy. Geralt się teraz udać do truchła potwora i wydobyć z niego pazur przerazy. Można też wydobyć oko przerazy pozwalające wytworzyć miksturę dającą dodatkowy brązowy talent.

Po zgromadzeniu wszystkich potrzebnych składników, Geralt podchodzi do ogniska i wchodzi w tryb medytacji. Tam przełącza się w tryb alchemii. Na liście recept wybiera lekarstwo dla Triss. Po wykonaniu lekarstwa wiedźmin, zanosi je Triss do jej pokoju na pierwszym piętrze. Tam wręcza jej eliksir jako podarunek. Triss dochodzi do siebie, zadanie wykonane. Można zakończyć u niej prolog lub rozejrzeć się po zamku.

Uwagi

  • Po dostarczeniu lekarstwa, odpowiednio kierując rozmową można nawiązać romans z Triss.
  • Mimo tego, że zadanie w dzienniku jest oznaczone jako poboczne, jego wykonanie jest niezbędne do ukończenia zadania Obrona Kaer Morhen.

Informacje z dziennika: fazy

Eliksir dla Triss

Vesemir polecił mi przyrządzić eliksir dla rannej Triss. Dalszych wskazówek udzieli mi Lambert, który przebywa w głównej sali i zajmuje się nieprzytomną czarodziejką.
Powinienem odnaleźć Lamberta w głównej sali Kaer Morhen i dowiedzieć się jak zrobić eliksir.

Nieproszeni goście

Lambert pomoże mi zrobić eliksir, ale najpierw muszę przynieść minerał z pokoju wieczornego i alkohol ze zbrojowni. Dodatkowo mam zabić wszystkich, których spotkam po drodze.
Muszę przynieść minerał i alkohol, zabijając po drodze napotkanych bandytów.

Minerał

Znalazłem minerał, o którym mówił Lambert.
Znalazłem minerał.

Alkohol

Znalazłem alkohol, o którym mówił Lambert.
Znalazłem alkohol.

Bandyci

Zabiłem wszystkich bandytów, którzy zostali w Kaer Morhen. Można to chyba uznać za koniec ataku.
Zabiłem już wszystkich bandytów.

Składniki

Zebrałem wszystkie składniki i zabiłem wszystkich bandytów. Teraz powinienem porozmawiać z Lambertem.
Zrobiłem już wszystko, o co prosił mnie Lambert. Powinienem z nim porozmawiać.

Receptura

Lambert nauczył mnie receptury eliksiru dla Triss i polecił, żebym porozmawiał z Vesemirem.
Muszę porozmawiać z Vesemirem.

Oprawianie 

Nauczyłem się oprawiania potworów. Vesemir powiedział, żebym wyszedł na dziedziniec i zabrał pazur przerazy.
Mam iść na dziedziniec i wziąć pazur z ciała przerazy.

Alchemia

Mam wszystkie składniki potrzebne do zrobienia eliksiru. Powinienem rozpocząć medytacje i zrobić eliksir. Jeśli mi się nie uda, wiedźmini dadzą mi nowe składniki.
Powinienem rozpocząć medytację i zrobić eliksir.

Do Triss

Udało się! W końcu mam eliksir. Powinienem zanieść go do komnaty Triss w wieży. Dostanę się tam przez jeden z pokoi na piętrze.
Powinienem zanieść eliksir do pokoju Triss na piętrze.

Wdzięczność (jeżeli zdecydujemy się na romans)

Eliksir, który przygotowałem, szczęśliwie uleczył Triss. Cieszę się, że czarodziejka wyszła z tego cało. Mam wrażenie, że kiedyś była dla mnie z jakiś przyczyn ważna...
Udało mi się uleczyć Triss. Cała ta sytuacja przywołała cienie utraconych wspomnień.

Zemsta (jeżeli zdecydujemy się od razu zakończyć prolog u Triss)

Bandyci, którzy napadli na Kaer Morhen, wykrzykiwali słowo "Salamandra" - prawdopodobnie nazwę organizacji, z którą są związani. Nie pozwolę, żeby atak na wiedźminów uszedł Salamandrze na sucho. Sam jestem wiedźminem i zamierzam pomścić śmierć Leo oraz odzyskać skradzione sekrety Kaer Morhen.
Zamierzam pomścić śmierć Leo i ukarać bandytów nazywających się Salamandrami, którzy ukradli wiedźmińskie sekrety.

Galeria

Advertisement