FANDOM


W1 SS Król Dzikiego Gonu

"Avatar" Eredina

Eredin Bréacc Glaself Aen Elle, dowódca konnicy. Zabójca Auberona Muircetacha. Niegdyś posiadał władzę nad Wrotami Światów. Przywódca oddziału, znanego jako Dziki Gon, a który przez niego samego był nazywany Dearg Ruadhri (Czerwonymi jeźdźcami). Jednorożce określały Eredina mianem Krogulca. Wraz z Avallac'hem stanowili rzeczywistą władzę Aen Elle. Ostatecznie przejął pełnię władzy jako Król Ludu Olch. Najbardziej znany był jednak jako Król Dzikiego Gonu. W grze Wiedźmin 3: Dziki Gon występuje jako główny antagonista.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

W trzeciej części gier o wiedźminie Eredin jest wrogiem numer jeden dla Geralta, Ciri i jej nauczyciela, Avallac'ha, który zwraca się przeciw niemu. Jako dowódca Dzikiego Gonu wyrusza, aby pojmać Cirillę i wykorzystać ją do otwarcia bramy między światem Aen Elle, a ziemskim w celu podbicia go wraz z dowodzoną przez niego armią. W tym samym czasie Ciri poszukuje również cesarz Nilfgaardu Emhyr var Emreis, który chce, aby jego córka zajęła należne jej miejsce na tronie. Mimo trwania III Wojny Północnej, Emhyr nakłania do pomocy Yennefer, a potem Geralta, poszukujących Ciri celem zapewnienia jej bezpieczeństwa i pomocy w walce z Dzikim Gonem. Najważniejszymi sojusznikami Eredina są jego generałowie – Imlerith i Caranthir. Z jego ręki ginie Crach an Craite. Ostatecznie zostaje zabity przez Geralta.

Ciekawostki

  • Książkowy opis broni Eredina jest bardzo podobny do broni samurajów - katany.
  • Podczas pierwszego spotkania w świecie elfów Aen Elle, uratował Ciri i Avallac'ha przed jednorożcami. Ciri spytała wtedy Avallac'ha, czy to Eredin będzie musiał być ojcem jej dziecka.
  • W grze Wiedźmin 3: Dziki Gon dwa razy zdejmuje maskę. Pierwszy raz w Kaer Morhen, drugi raz przed walką z Geraltem na śmierć i życie.
  • Elfowi głos podkłada Jacek Mikołajczak, który wcześniej dubbingował Azara Javeda.
  • Jest świetnym szermierzem, a na dodatek potrafi władać bardzo potężną magią.
  • Można powiedzieć, że uratował Ciri przed Bonhartem, któremu oznajmił, że nie jest jego własnością. Bonhart usłyszał w swojej myśli rozkaz i groźbę od Króla upiornych jeźdźców. Brzmiał on: Precz, śmiertelniku.
  • Definitywnie był on, obok Vilgefortza, najgroźniejszym wrogiem Geralta i Ciri. Mimo to, że w grze Wiedźmin 3 ze wszystkich dowódców Gonu jest najłatwiejszy do pokonania.
  • Jego nazwisko nie zostało wypowiedziane ani razu w grze.
  • Pomimo tego, że jest głównym antagonistą trzeciej części gry, wypowiada w niej jedynie 12 zdań.

Galeria

Linki zewnętrzne

Gwent icon Zobacz odpowiednią kartę w samodzielnej wersji GWINTA: Eredin Bréacc Glas

Wideo

Kim jest..

Kim jest... Eredin

MCH - Wiedźmin Wiki

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.