FANDOM


Ervyll – król Verden, postać o pokaźnym brzuchu, posądzany o pedofilię i pijaństwo. Ożenił się z Elizą, siostrą swojego lennika, barona Freixeneta, pełniącego w Verden rolę wojewody. Po Ervyllu władzę w królestwie ma przejąć jeden z trzech synów, Kistrin. Królowi bardzo zależy na zdobyciu Brokilonu, nienawidzi samej Eithné, płaci nawet za skalpy driad.

Ervyll ubiegał się kiedyś o rękę Calanthe, jednak jego oferta została odrzucona. Okazja do zawiązania sojuszu dynastycznego z Cintrą nadarzyła się kiedy Ciri została wysłana do Verden, aby zapoznała się z najstarszym synem króla, Kistrinem, w celu mariażu. Kistrin nie wzbudził sympatii Ciri, więc z pomocą giermka uciekła do Brokilonu. Przerażony Ervyll wiedział jakie pogłoski o nim krążyły i obawiał się, że zostanie obarczony winą za ucieczkę księżniczki. Rozpoczął zakrojone na szeroką skale poszukiwania, wysyłając nawet do Brokilonu swojego wojewodę, Freixeneta. Po tej aferze plany mariażu z Cintrą spalił na panewce, bo Calanthe nie chciała słyszeć o jakichkolwiek propozycjach mariażu z Verden.

Miał odebrać bardzo ważną rolę w planowanym przez władców północy ataku na Cintrę - jego trzy twierdzę nad Jarugą, Nastrog, Rozrog i Bodrog zabezpieczałyby skrzydło Temerii.

Po rozpoczęciu II Wojny Północnej Ervyll złożył hołd lenny Emhyrowi var Emreisowi, cesarzowi Nilfgaardu. Został zgładzony podczas rebelii, w wyniku której władzę przejął jego syn, Kistrin.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.