FANDOM


People Everden full

Everden z Rinde – postać z przygody Efekt Uboczny do gry komputerowej Wiedźmin, znany zamożny szlachcic, kolekcjoner, badacz i wielki pasjonat mistyki i alchemii.

Zamieszkuje willę w Wyzimie Klasztornej, w miejscu niedaleko cmentarza. Mimo jego najszczerszych, filantropijnych intencji, według których pragnął pożytecznie rozporządzic swoim spadkiem dla dobra innych kolekcja wypchanych potworów nie przyciąga zbyt wielu zwiedzających, chociaż obawia się on możliwości przeżycia nieprzyjemnych rzeczy z powodu zgłębiania "niewygodnych" dla ogółu i niektórych organizacji sekretów. Zachowuje się serdecznie i przyjaznie w stosunku do Geralta. Zleca Geraltowi kilka zadań pobocznych, jak "Sponsor" (sprzedawanie Everdenowi eliksirów i składników z ciał potworów, czyli zwyczajny handel), Sezamie, otwórz się! (mówi Geraltowi, że klucz na cmentarz ma jego pracownica Lorethiel, jednak zleceniodawcą może byc także Navik) i Eksponaty. W tym ostatnim zadaniu płaci 250 orenów za 5 przedmiotów fabularnych (po 50 za każdy). Do każdego z nich dorzuca niepieniężną nagrodę: zsiadłe mleko (za naszyjnik Lary Dorren), pierścień z turkusem (za laskę maga), zielnik o przestępie (za sefirę Tipperath), bestiariusz o flederach (za dziennik podróżnika) i pieczeń (za naszyjnik Uroborosa). Po ukończeniu zadania Everden wdzięczny za pomoc Geralta ofiaruje mu kolejne 400 orenów za poszerzenie zasobów jego muzeum.

Dane z dziennika

Everden z Rinde jest zamożnym szlachcicem, który interesuje się mistyką i alchemią. Skupuje składniki z potworów oraz eliksiry.

Glosariusz: Cennik Everdena: 1 oren za składniki uzyskiwane z Utopca i Ghula. 3 oreny za składniki uzyskiwane z Topielca i Alghula. 6 orenów za składniki uzyskiwane z Fledera i Upiora. Składniki wymagające dodatkowej wiedzy warte są dwa razy więcej.

Zadania

Ciekawostki

  • Akcja przygody dzieje się przed wydarzeniami z oryginalnej gry, toteż zastanawiające jest, dlaczego w miejsce siedziby Everdena powstał później klasztor Zakonu Płonącej Róży. Everden mógł ściągnąc na siebie gniew lub "zainteresowanie" szemranych organizacji albo przeprowadził się z innego powodu.
  • Głosu użyczył mu Wojciech Paszkowski.
  • Model postaci Everdena użyto w oryginalnej grze tylko dla kilku kultystów Lwiogłowego Pająka w kanałach podwyzimskich.
  • Wpis o Everdenie w dzienniku pojawia się także po powiedzeniu Kłykaczowi, że jeszcze gracz nie ma 2000 orenów.
  • Zabawny bug w grze sprawia, że można mu sprzedawać rzeczy... z jego własnego domu, a także np. książkę o flederach, którą daje Geraltowi jako nagrodę.
  • Zadanie "Sponsor" istnieje tylko "na papierze" - nie aktualizuje się i nie kończy sukcesem, ale kończy się zawsze porażką pod koniec przygody.

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.