Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki

Filavandrel aén Fidháil ze Srebrnych Wież, z rodu Feleaornów z Białych Okrętów – władca Wolnych Elfów z Dol Blathanna, później główny doradca Enid an Gleanny, władczyni Dol Blathanna.

Charakterystyka[]

Filavandrel miał śnieżnobiałe włosy, czarne, błyszczące jak gwiazdy oczy i bladą skórę[1].

Tak jak wielu jego innych rodaków, był bardzo dumnym elfem. Wolał skazać swój lud na śmierć z nędzy oraz chorób lub umrzeć w walce, niż układać się z tak bardzo pogardzanymi i znienawidzonymi przez niego ludźmi, nawet jeśli ocaliłoby ich to od całkowitej zagłady[1].

Biografia[]

Kiedy Aedirn podbiło Dol Blathanna, Filavandrel wraz został zmuszony do ucieczki w Góry Sine, gdzie przewodził swojemu ludowi, starając się przetrwać. Cierpiąc głód i wszelki niedostatek, Filavandrel zaczął polegać na pomocy swojego sprzymierzeńca, silvana o imieniu Torque, który w osadzie pod górami wymuszał od chłopów haracz w postaci jedzenia oraz innych dóbr, a następnie przekazywał je elfom[1].

Po wydarzeniach na Thanedd został najbliższym doradcą Francesci Findabair, która została władczynią nowopowstałego królestwa Dol Blathanna[2]. Filavandrel był zwolennikiem wycofania oddziałów Scoia'tael do obrony państwa elfów w trakcie trwania II Wojny Północnej[2].

Galeria[]

Linki zewnętrzne[]

Gwent icon Zobacz w samodzielnej wersji GWINTA kartę Filavandrel.

Źródła[]

Advertisement