Fisstech – narkotyk o działaniu pobudzającym i znieczulającym, prawdopodobnie podobny do amfetaminy lub kokainy. Stosowany w postaci proszku, wprowadzany do organizmu przez śluzówkę, najczęściej wciągany do nosa, wcierany w dziąsło lub pod napletek. Używany przez członków bandy znanej jako Szczury. Bonhart narkotyzował nim Ciri, gdy wysyłał ją na arenę do walki.

Fisstech jest popularny wśród członków wszystkich ras, głównie ludzi, ale także młodych elfów. Z tego powodu dilerzy fisstechu często padali ofiarą ataków elfów ze Scoia'tael, w zemście za śmierć kompanów lub młodych elfów, spowodowaną przedawkowaniem narkotyku.

Wiedźmin (gra komputerowa)

Eliksir Fisstech Eliksir Fisstech – wywołuje oszołomienie i utratę przytomności. Fisstech to narkotyk popularny wśród złotej młodzieży i w półświatku (nie tylko) Temerii. Sekret wytwarzania białego proszku jest dobrze strzeżoną tajemnicą potężnych organizacji przestępczych. Chociaż prawo królestwa zakazuje handlu narkotykiem, fisstech przynosi niemałe dochody szefom kryminalnego półświatka.

W grze wytwarzanie i handel fisstechem są źródłem zarobku Salamandry. Jest on podobny do mąki. Stosowany w alchemii lub jako środek przeciwbólowy. Handel nim jest nielegalny, nie przeszkadza to jednak strażnikowi Siemko "zarekwirować" trochę tu i ówdzie. Objawy zażycia to podrażnienie błędnika, katar, kichanie, dobre samopoczucie. Geralt dowiaduje się też, że można wyprodukować mocniejszą wersję fisstechu, ale potrzebny jest do tego bardzo rzadki grzyb – psilocyb.

Działanie: zażycie fisstechu nie powoduje żadnych dobroczynnych skutków. Przeciwnie, narkotyk wywołuje oszołomienie i utratę przytomności.

Przygotowanie Baza Czas działania Toksyczność
Substances Quebrith.png Substances Hydragenum.png Substances Hydragenum.png Substances Hydragenum.png Substances Vermilion.png Fisstech uzyskuje się poprzez mieszanie składników, które zawierają w sumie po jednej dawce vermilionu i quebrithu oraz trzy dawki hydragenum. bardzo dobrej jakości długi brak

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Fisstech - rupieć, w przeciwieństwie do pierwszej części gry gracz nie może go zażyć. Moźna go znaleźć głównie przy ciałach dezerterów oraz bandytów.

Wyjątkowo popularny i łatwo dostępny na terenie Novigradu, na co wskazuje ilość pojawiających się na ulicach miasta Ćpunów. Fanów narkotyku możemy znaleźć we wszystkich grupach społecznych, od biedoty po kapłanów Wiecznego Ognia (czego możemy się dowiedzieć w zadaniu Stosy Pogrzebowe).

Fisstech można zakupić:

Ciekawostki

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.