Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki

Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno.Fringilla do Geralta[1]

Fringilla Vigonilfgaardzka czarodziejka pochodzenia vicovarskiego skoligacona z dynastą władającą Toussaint, członkini Loży.

Historia[]

Podczas II bitwy o Sodden oślepiła Yennefer, jednak potem pomogła jej uciec z Montecalvo. Krewna księżnej Anny Henrietty z Toussaint. W tymże kraju miała romans z Geraltem, a przy okazji wydobywała z niego informacje potrzebne Loży – Biały Wilk oszukał ją jednak i jako miejsce przebywania Vilgefortza podał zamek Rhys-Rhun, co naraziło ją na wstyd i upokorzenie.

W czasie III wojny Północy z Nilfgaardem przebywa w więzieniu na rozkaz Emhyra za członkostwo w Loży. Zostaje wypuszczona, dzięki interwencji Yennefer i bierze udział w zasadzce na Dziki Gon na wyspie Undvik oraz walnie przyczynia się do zwycięstwa nad Eredinem i jego Dzikim Gonem, a następnie osiedla się w Nilfgaardzie.

Wygląd[]

Fringilla nosi czarną suknię, z tekstem zaklęć wypisanym na kartce papieru i wstążkach. Ma krótkie czarne włosy, czarne szpilki, ciemne oczy, czarne długie rękawice.

Wiedźmin 3: Dziki Gon[]

W trzeciej części gry po raz pierwszy o Fringilli Geralt może usłyszeć od Saszy wykonując zadanie „O wysoką stawkę”. Kobieta mówi, że Fringilla jest ich wspólną znajomą i wiele jej opowiadała o Geraltcie. W późniejszym etapie gry Triss i Yennefer chcą, by Fringilla dołączyła do nowej Loży i pomogła im w planie zasadzki na Eredina. Niestety, nilfgaardzka czarodziejka jest więziona przez cesarza Emhyra. Dlatego Geralt udaje się na jego statek zakotwiczony przy Ard Skellig, aby przekazać mu list od Yen, w którym ta przypomina mu o obietnicy uwolnienia Fringilli. Jeż z Erlenwaldu dotrzymuje słowa i oddaje ją w ręce Białego Wilka. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami, Fringilla pomaga w przywołaniu Naglfaru i utrzymaniu go w okolicy wyspy Undvik. Później najprawdopodobniej pozostaje w nowo utworzonej Loży i korzysta z amnestii ze strony cesarza. Poza tym pojawia się na nilfgaardzkiej karcie do gwinta.

Powiązane zadania[]

Wiedźmin 3: Dziki Gon[]

Ciekawostki[]

  • Geralt wyznał Fringilli, że jest jego pierwszą partnerką, co oczywiście było kłamstwem. Później wyznał Yennefer, że w czasie poszukiwań Ciri nie był w związku z żadną inną kobietą, co również było kłamstwem.
  • Portrety czarodziejek w Nilfgaardzie niszczono bardzo pilnie i starannie, dlatego magowie w przyszłości nie wiedzą jak wyglądała Fringilla.
  • Odkryła swe magiczne zdolności dzięki jej wujkowi – Artoriusowi Vigo.
  • Jako krewna Anny Henrietty, kuzynki cesarza Emhyra, jest również daleką krewną Ciri.

Galeria[]

Linki zewnętrzne[]

Gwent icon Zobacz w samodzielnej wersji GWINTA kartę Fringilla Vigo.

Przypisy[]

Advertisement