GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana – nazwa osobnej wersji minigry z Wiedźmin 3: Dziki Gon. Została zaprezentowana przez CD Projekt RED podczas targów E3 13 lipca 2016r. Gra jest dostępna na Xbox One, PC oraz PlayStation 4 w formacie free-to-play.

Oficjalne oświadczenie

Podczas ostatnich targów E3 zapowiedzieliśmy GWINTA, wiedźmińską karciankę, którą tak wiele osób chciało zobaczyć jako osobną grę. Setki maili, telefonów, postów na forach i ponad 40 różnych wersji gry stworzonych przez fanów – nie było innego wyjścia, GWINT musiał powstać i daliście nam to jasno do zrozumienia. Chciałbym podziękować Wam za to wsparcie i za naładowanie nas gigantyczną dawką energii. Chciałbym też bardzo głośno powiedzieć jedno: GWINT nie powstał by bez Waszego zaangażowania. Przez ostatni rok pracowaliśmy w tajemnicy, czytaliśmy fora i patrzyliśmy czego gracze oczekują. Nowy GWINT to zdecydowanie inna gra niż ta, którą znacie z Dzikiego Gonu. Jest dostosowana do rozgrywek w sieci, ale też niesamowicie dopracowana i zmieniona graficznie. Na playgwent.com można się w tej chwili zapisać na darmową betę na PC i Xbox One (PlayStation 4 dołączy trochę później), którą odpalimy już we wrześniu. Jeśli graliście wcześniej w GWINTA to chyba nie muszę Was przekonywać. Jeśli nie graliście, chyba nie ma lepszego momentu, aby zacząć. Liczę, że powiecie nam co się Wam podoba, a co nie i dacie nam znać, co powinniśmy zmienić i ulepszyć. Robimy tę grę dla Was, więc twórzmy ją wspólnie!
— Marcin Iwiński, Współzałożyciel CD PROJEKT RED

Gra

Wybierz frakcję, zbuduj talię i zmierz się z graczami z całego świata

W grze Gwint masz możliwość wybrania jednej z pięciu frakcji:

  • potężnego Cesarstwa Nilfgaardu,
  • dumnych mieszkańców wysp Skellige,
  • przerażających Potworów,
  • przebiegłych żołnierzy Królestw Północy
  • atakujących z ukrycia Scoia'tael.

Ale to nie koniec, w przyszłości będziesz mieć możliwość zagrania dziesiątkami nowych kart! Każda frakcja to zupełnie inny sposób prowadzenia rozgrywki, który możesz dostosować do swoich upodobań, dzięki łatwemu w użyciu systemowi budowania talii oraz wytwarzania kart. Zagraj z przyjaciółmi lub zmierz się w bitwach rankingowych, aby zdobyć chwałę i rozgłos.

Jeśli twój przeciwnik jest silniejszy, spróbuj go przechytrzyć

W Gwincie liczy się nie tylko siła Twoich jednostek, ale również Twój spryt i przebiegłość. Zawsze będziemy się starać sparować graczy dysponujących kartami o podobnej sile. Graj przebiegle i nie bój się zwodzić przeciwnika. Podpuść go tak, by zagrał najmocniejsze karty w chwili gdy kontrolujesz rozgrywkę, lub poświęć jedną rundę, aby zwyciężyć w kolejnej.

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.