FANDOM


Giselher – członek i herszt Szczurów.

Charakterystyka

Giselher był osobą ponurą i dosyć sztywną. Ubrany w nabijany guzami kaftan, na głowie nosił szkarłatną, jedwabną przepaskę. Był wysoki i chudy, miał czarne włosy.

Biografia

Przed powstaniem grupy Szczurów był dezerterem z (najprawdopodobniej) armii władyki z Geso. Uciekł ze swojego oddziału. Początkowo włóczył sie po lasach samotnie, ale gdy Nilfgaardczycy rozgromili powstańczą konfederację, w puszczach zaroiło sie od innych dezerterów i zbiegów. Zbiegowie szybko połączyli się w bandy, a Giselher dołączył do jednej z nich. Wspólnie z hanzą łupił i palił wsie, napadał na konwoje i transporty, a także ukrywał sie przed szwadronami nilfgaardzkiej jazdy. W czasie jednej z ucieczek natrafił w kniei na Leśne Elfy i został przez nie ciężko zraniony. Uratowała go Iskra, z którą później sypiał. We dwoje wspólnie włóczyli się bez celu.

Po raz pierwszy członków swojej przyszłej bandy spotkali w jednej z wiosek w Geso, podczas obchodów święta Lammas. Przyszli bandyci łatwo dostrzegli siebie nawzajem w rozbawionym tłumie, ponieważ wszystkich ich łączyło zamiłowanie do fantazyjnego stroju, zrabowanych błyskotek, pięknych koni oraz nieodpinanych do tańca mieczy. Wyróżniali się arogancją, butą, pewnością siebie, gwałtownością i pogardą dla innych. Założyli bandę rozbójników, a Giselher został jej hersztem. Nazwali się Szczurami. Razem rabowali i mordowali, głównie dla własnej przyjemności.

Jak reszta Szczurów (z wyjątkiem Falki) zginął z rąk Bonharta w osadzie Zazdrość.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.