Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki

Gwint: Partyjki z karczmarzami – zadanie poboczne występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt ogrywa każdego z ważniejszych karczmarzy grających w Gwinta.

Wiedźmin, poznając podstawy gry w Gwinta od Alderta Geerta i po rozegraniu i wygraniu partyjki z uczonym ten poinformuje Białego Wilka, aby spróbował gry ze Stjepanem, który jak na prostego karczmarza bardzo dobrze gra w Gwinta.

Wpis w dzienniku

Karczmarz, z definicji, żyje z dostarczania ludziom rozrywek. Prócz tego jest powiernikiem zwierzeń. Zazwyczaj rozrywki, których oczekują klienci ograniczają się do butelki czegoś mocniejszego oraz zagryzki. Karczmarz doskonały musi być jednak gotowy na każdą okoliczność. Także na taką, że bywalec będzie miał życzenie zagrać w gwinta. Dlatego każdy dobry karczmarz ma talię do gwinta. A karczmarz doskonały ma talię doskonałą. Właśnie z takimi chciał grać Geralt.

A gdy wiedźminowi udało się ograć wszystkich karczmarzy, jego kolekcja powiększyła się o cztery nowe unikatowe karty.
Jaskier

Przebieg zadania

Wygraj unikatową kartę od karczmarza Stjepana.

Geralt nakierowany przez uczonego z Białego Sadu udaje się do Oxenfurtu, gdzie w karczmie spotyka Stjepana. Po ograniu go wiedźmin otrzymuje kartę Yennefer z Vengerbergu oraz informacje, że może zmierzyć się z Olivierem z Zimorodka, albo z karczmarzem z Karczmy na Rozstajach.

Wygraj unikatową kartę od Oliviera.

Następnym przeciwnikiem Geralta w Gwinta jest właściciel Zimorodka w Novigradzie. Po zaproponowaniu mu i wygraniu gry wiedźmin otrzymuje kartę Tibor Eggebracht udaje się do Velen.

Wygraj unikatową kartę od karczmarza z Karczmy na Rozstajach.

W Velen Biały Wilk wyrusza do Karczmy na Rozstajach, gdzie pokonuje ostatniego karczmarza i otrzymuje kartę Menno Coehorn, co kończy zadanie.

Za każdą wygraną w tym zadaniu otrzymamy 25 punktów doświadczenia.

Advertisement