FANDOM


Tak naprawdę potwory nie znoszą do leża skarbów. To jest, z wyjątkiem harpii. O, tak. One lubią błyskotki.Letho, wiedźmin ze Szkoły Żmii
Harpia – potwór, drapieżny ptak, o twarzy kobiety. Zamieszkuje głównie tereny górzyste. Atakuje w grupach, rozszarpuje swoje ofiary.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Harpie, są istotami powolnymi, pojedynczo nie mają większych szans, bez większych przygotowań damy im radę. Po szybkim uderzeniu serwujemy jej salwę z Igni i odskakujemy. W zamkniętych przestrzeniach gdzie nie można swobodnie manewrować bohaterem jest znacznie trudniej każda Harpia - jedna po drugiej rzucają się na wojownika zadając znaczne obrażenia. Odpowiednio rozwinięte znak Igni i Aard to bardzo słaba strona pokracznych stworzeń.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Stworzenia te możemy spotkać także w trzeciej osłonie gry. Znajdziemy o nich wpis w Bestiariuszu. 

Nicolas Vogel chciał za ich pomocą stworzyć Wunderwaffe - siły powietrzne Redanii. Jest to oczywiste nawiązanie do broni niemieckiej, a nazwisko Vogel oznacza w tym języku ptaka. Niestety ktoś otworzył wszystkie klatki lub harpie uciekły. Mężczyzna bardzo się z nimi zżył, nazywając je harpijkami. W grze możemy odnaleźć jego dziennik i przeczytać notatki. 

Ciekawostki

  • Harpie są największymi ptakami drapieżnymi na świecie;
  • W mitologii stworzenia te porywały dzieci - były 4 takie istoty. Oryginalnie piękne, później przekształcone w okropne potwory przez ludzi na skutek prawdopodobnego pomylenia z syrenami. 
  • W średniowieczu były popularnym motywem heraldycznym.

Galeria

Linki zewnętrzne

Gwent icon Zobacz w samodzielnej wersji GWINTA kartę Harpia.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.