FANDOM


Harpie, córy wichrów – książka występująca w grze Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Można ją kupić u Einara we Flotsam, Felicji w Vergen i Loc Muinne lub Sambora w Obozie Kaedwen.

Treść

Istnieje wiele gatunków harpii i wszystkie są kleptomankami, ale niektóre zamiast błyskotek kradną sny. Szczególnie lubią marzenia nacechowane silnymi emocjami, jak powracające co noc koszmary. Okradziony traci sen – akurat w przypadku koszmarów kradzież jest błogosławieństwem – a harpie przemieniają marzenie w kryształ, przedmiot silnie promieniujący magią. Czarodzieje pożądają ukradzionych przez stwory snów, czasami hodują harpie na grzędach i o brzasku podbierają im zdobycz. Rzadko kiedy jednak trafia się marzenie lub koszmar wystarczająco silny lub należący do potężnej istoty, który zadowoliłby czarodzieja.
Ten, kto chce zniszyszczyć uwite na skalnej półce gniazdo harpii, musi zastawić specjalną błyszczącą pułapkę z opóźnionym zapłonem. Harpia porwie zdobycz do siebie, ładunek eksploduje, a czego nie zniszczy wybuch, to załatwi upadek - odwieczne nemezis istot skrzydlatych.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.