FANDOM


Hieny cmentarne – zadanie poboczne występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt broni grupę ludzi przed atakami potworów.

Wiedźmin, przechadzając się niedaleko posterunku granicznego na rzece Pontar, słyszy wołającego go mężczyznę. Mężczyzna przedstawia się jako Albin Hart i proponuje Białemu Wilkowi, nagrodę za przepędzenie kilku potworów, od jego pracowników.

Wpis w dzienniku

Przemierzając pole, na którym rozegrała się ostatnia bitwa armii nilfgaardzkiej z wojskami redańskimi, Geralt spotkał grupę szabrowników, okradających zwłoki poległych. W normalnych okolicznościach pewnie skrzywiłby się i poszedł dalej, ale ponieważ sytuacja ludzi w Velen była opłakana, a większość z nich nie miała co włożyć do garnka, wiedźmin podjął się ochraniania szabrowników przed potworami grasującymi na pobojowisku.

Wynajęcie wiedźmina było jednym z lepszych pomysłów, jakie przyszły do głowy przywódcy szabrowników. Geralt sumiennie wywiązał się z kontraktu zabijając potwory i chroniąc szabrowników.
Jaskier

Przebieg zadania

Chroń szabrowników przed potworami

Zabójca potworów ma za zadanie chronić szabrowników, przed atakami kreatur. Wiedźmin pozbywa się kolejnych fal ghuli i zgnilców, przy okazji nie dopuszczając do śmierci swojego zleceniodawcy oraz jego pracowników.

Porozmawiaj z nadzorcą szabrowników

Geralt po odparciu wszystkich fal potworów udaje się do swojego zleceniodawcy, po nagrodę.

Uwagi: Albin nie może zginąć, gdyż to uniemożliwi wykonanie zadania Fałszywe papiery.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA o ile nie wspomniano inaczej.