FANDOM


Historia świata, autor: Roderick de Novembre – księga opisująca historię świata.

Wiedźmin

Historia świata – książka w grze Wiedźmin. Monumentalne, choć nieco ogólnikowe dzieło, które opisuje historię świata od czasów najdawniejszych do współczesnych.

Treść

Historia świata
Roderick de Novembre "Gdy podłożono ogień pod stos zbrodniarki i gdy ogarnęły ją płomienie, lżyć owa poczęła zebranych na placu rycerzy, baronów, czarodziejów i panów rajców słowy tak okropnemu, że groza wszystkich przejęła. Choć wprzód wilgotnemu jeno polany stos obłożono, by diablica nie sczezła za prędko i snadniej katuszy ognia zaznała, teraz czemu prędzej rozkazano suszu dorzucić i kaźń zakończyć.

Ale iście demon siedział w onej przeklętnicy, bo choć już skwierczała grzecznie, okrzyku boleści nie wydala, jeno straszliwsze jeszcze klątwy miotać poczęła w głos: „Zrodzi się mściciel z mojej krwi. Zrodzi się ze skalanej Starszej Krwi niszczyciel narodów i światów! On pomści mękę moją! Śmierć, śmierć i pomsta wam wszystkim i pokoleniom waszym!". Tyle jeno zdołała wykrzyczeć, nim zgorzała. Tak właśnie zginęła Falka i taką kare poniosła za przelaną krew niewinną."

Dziennik

Glosariusz: Historia Temerii

Lokacje

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.