FANDOM


Hjortskelligijski druid, uzdrowiciel, znawca ziół, wieszcz i wieloletni doradca jarlów z klanu Brokvar. Potrafił przewidzieć przyszłość, wykorzystując haruspicję, chiromancję i onejromancję. Ze względu na te umiejętności był ceniony pośród innych druidów. Nie wiadomo jak długo Hjort służył klanowi ze Spikeroog, ale Cerys powiedziała, że Udalryka i Akiego znał od kołyski. Był lojalny wobec rodu i oddany mu całym sercem.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Geralt ma okazję poznać go na uczcie w Kaer Trolde po pogrzebie króla Brana. Druid opowiada krótko o losach Udalryka i przepowiada że wiedźmin i Yennefer odnajdą osobę, której szukają, lecz ta osoba umrze.

Następne spotkanie ma miejsce na Spikeroog, gdy Geralt pomaga Cerys w rozwiązaniu problemów Udalryka. Hjort stara się ulżyć jarlowi w cierpieniach, podając mu zioła i napary oraz odczytując znaczenie jego snów. Starania druida są bezowocne, gdyż Udalryk uważa, że przemawiający do niego bogowie chcą wyłącznie ofiary z cierpienia. Wśród skelligijskich druidów krążyła plotka, że za stan Udalryka odpowiedzialny był Hjort, który podtruwał go różnymi eliksirami. Po pozbyciu się Hima przez Geralta i Cerys druid obiecuje, że postara się przywrócić do normalności psychikę wymęczonego jarla. Później widać, że mu się to udało.

Ostatnie raz wiedźmin spotyka Hjorta na uczcie w Kaer Trolde, na której doszło do ataku berserków. Po walce druid przebywał na tarasie, gdzie zanosił do bogów modły za poległych. Jeśli Geralt zdecydował się pomóc Cerys w rozwiązaniu sprawy pojawienia się niedźwiedzi, udaje się do druida, aby zapytać o specjalną miksturę, którą znaleźli. Ten szybko identyfikuje w niej mardroeme, czyli łysiczki – halucynogenne grzyby wywołujące krwawy szał u berserków.

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.