Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki

Na twoim miejscu nie szukałbym zemsty, nawet wiedźmy czują przed nim respekt.Janek do Ciri o Imlericie[1]

Imlerithelf Aen Elle, generał Dzikiego Gonu.

Charakterystyka[]

Imlerith był brutalnym, acz honorowym hedonistą ceniącym proste rozrywki. Walka stanowiła dla niego nie konieczność, a przyjemność. Pomimo relatywnie młodego wyglądu młode lata dawno już miał za sobą. Przez dziesięciolecia, a może i nawet stulecia wypracował charakterystyczny styl boju oparty o zdominowanie przeciwnika swoją siłą, a także stał się jednym z najzdolniejszych wojowników Dzikiego Gonu, chociaż bywało, że na drodze stawali mu godni przeciwnicy.

Biografia[]

Pierwszy raz Imlerith pojawia się, kiedy ściga złapaną przez Panie Lasu Ciri na Krzywuchowych Moczarach. Ponieważ dziewczyna uciekła, elf wsiadł na konia, by szukać jej dalej, ale zgubił jej trop.

Imlerith pojawia się ponownie w czasie ataku na Kaer Morhen, gdzie dowodzi wojskami Dzikiego Gonu. Vesemir rani go sztyletem, ale generał Gonu zabija go, skręcając mu kark. Podczas niekontrolowanego wybuchu mocy Ciri o mało nie umiera. Z opresji ratuje go Caranthir.

Po raz trzeci i ostatni wiedźmin spotyka go w Velen, na Łysej Górze, gdzie korzysta z gościnności Pań Lasu (przede wszystkim z dużej liczby sukkubów). Tam pojedynkuje się z Geraltem i ginie z jego ręki, uznając go wcześniej za godnego przeciwnika. Jego śmierć osłabia armię Dzikiego Gonu i stanowi bezpośrednią zemstę za śmierć Vesemira.

Powiązane zadania[]

Wiedźmin 3: Dziki Gon[]

Ciekawostki[]

  • W trakcie rozmowy z Ciri po walce z Imlerithem istnieje możliwość powiedzenia, że chce się jeszcze zostać na Łysej Górze. Można wtedy podejść do ciała dowódcy Dzikiego Gonu i podnieść z niego jeden z magicznych żołędzi, o których mówią wieśniacy. Żołądź można zjeść, a gracz otrzyma dwa punkty umiejętności do rozdania. Można go też oddać wieśniakom spotkanym podczas schodzenia z Łysej Góry, ale gracz nie dostanie wtedy żadnej nagrody.

Galeria[]

Linki zewnętrzne[]

Gwent icon Zobacz w samodzielnej wersji GWINTA kartę Imlerith.
Advertisement