Jean Pierre – postać pojawiająca się wyłącznie w grze komputerowej Wiedźmin, łowca głów i kapitan najemników z Toussaint, mąż Antoinette, przeciwnik Scoia'tael i wiedźminów oraz fan ich pogromcy - Leo Bonharta (wiedźmin może usłyszeć podczas rozmowy kilka faktów z jego życia); nie jest prawdopodobnie tożsamy z łowcą głów.

Wiedźmin

Debiutuje w akcie II na bagiennej przystani. Przy pierwszym spotkaniu zdziwi się, że Leo Bonhart nie zabił wszystkich wiedźminów. Będzie tam stał do chwili wykonania zadania "Zlecenie na wilki", po czym zniknie. Zapłaci 150 orenów za dostarczenie 10 skór wilka, których potrzebuje do osiągnięcia pozycji wielkiego łowczego królewskiego. Zadanie można wykonać także w akcie III. 

W akcie V rezyduje koło przejścia na bagna w Starej Wyzimie. Można u niego wykonać zadanie "Zlecenie na bruxy", w którym podaruje 150 orenów za sześć fiolek bruxiej krwi. U niego należy rozegrać finał zadania "Aksamit i błoto". W zależności od sposobu wykonania zadania, nagrody materialne będą takie:

Jeżeli gracz nie dostarczył wszystkich trzech pokwitowań, będzie musiał zwrócić kapitanowi 300, 600 lub 900 orenów, w zależności od tego, ile otrzymał. Oddanie sumy kończy zadanie, sprzeciwienie się mężczyźnie rozpoczyna walkę z nim. Jean Pierre'a można już wówczas zabić, ale zadaje on wysokie, stopunktowe obrażenia. Po zabiciu go można zabrać Runiczny Sihil z Mahakamu.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.